Knygos
Algimantas Mikuta „Keltininkas“

2013-05-23

Žinomas Lietuvos poetas, vertėjas Algimantas Mikuta (g. 1943) septyniasdešimtąjį jubiliejų pasitinka su nauja eilėraščių knyga „Keltininkas“, kurioje simboliškai sudėta septyniasdešimt naujų poeto eilėraščių.

Kaip teigia pats poetas, nors sudėta į knygą tiek eilėraščių, kiek jam dabar metų, ir tokiu gestu pasitinkamas garbus jubiliejus, tačiau „knyga jokiu būdu nėra apie legendinį Charoną, kuris kelia tik į vieną pusę.“ Didaktiko pozicija „aš, senis, tai jau supratau“ naujoje knygoje jam visai nebūdinga, vietoj to matome poziciją „atsiveria gyvenimas“ (tai trečio knygos skyriaus pavadinimas).

Naujuose eilėraščiuose skaitytojai pajus ir kūrybinio maišto, ir mįslingos žaismės, o meninė pozicija „atsiveria gyvenimas“, aprėpianti daug prieštaringumų, raiškių įvaizdžių jungtis su kalbos gyvybe, sąlyčiai su išmintingos parabolės poetika – tai tik dalis naujos originalios knygos ypatumų. „Manasis keltininkas kilnoja žmones į abi puses – iš kaimo į miestą, iš triukšmo į tylą, iš vargo į laimę. Ir atvirkščiai. Aš ir pats dabar jaučiuosi tokiu keltininku. Daugeliui darbų dėl amžiaus nebetinku, o šiam esu pats tas“ – ketvirtajame knygos viršelyje rašo Algimantas Mikuta.

Algimantas Mikuta eilėraščius pradėjo publikuoti 1958 m., su pirmąja knyga debiutavo 1962 m. Tai poetas, sulaukęs pripažinimo kaip ironikas, maištautojas, tikrumo siekiantis lyrikas, vienas žymiausių savo kartos atstovų. Naujas eilėraščių rinkinys „Keltininkas“ – tai jau septyniolikta šio autoriaus knyga.

Pirmasis poezijos knygos „Keltininkas“ pristatymas ir naujų eilėraščių skaitymai vyks po „Poezijos pavasario“ paukštės sparnu – gegužės 27 d. Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56, Kaunas). Renginys „Valanda su poetu Algimantu Mikuta“ – vienas iš daugybės festivalio poetinių renginių. Vakare kartu su poetu dalyvaus literatūros kritikas ir naujosios knygos redaktorius Valentinas Sventickas, kuris šį eilėraščių rinkinį apibūdintų taip: „darni, nors ir nestandartiškai sukomponuota, įdomaus, įžvalgaus, gyvybingo poeto knyga“.

Kulturpolis.lt

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės