Knygos
C. McCullough “Giesmė apie Troją” – meniškai įtaigi Trojos karo versija

2013-05-07

Colleen McCullough. Giesmė apie Troją. Iš anglų kalbos vertė Kristina Miliūnienė. – Vilnius: Tyto alba, 2013. – 552 p.
Viršelio dailininkė Ilona Kukenytė

Helenė yra didingiausias dievų kūrinys, kada nors paleistas ant Motinos Žemės.
Mano tėvui ji buvo Lemtis.

Rašytoja Colleen McCullough (Kolin Makalou; g. 1937 m.) – viena žymiausių visų laikų Australijos rašytojų. C. McCullough suteiktas Australijos nacionalinės vertybės titulas.

Garsiojo romano “Erškėčių paukščiai” autorei pavaldus kiekvienas žanras. “Giesmė apie Troją” – C. McCullough sukurta istoriškai ir meniškai įtaigi žymiojo Trojos karo ir Trojos žlugimo versija.

Šiai istorijai – trys tūkstančiai metų. Tai pasakojimas apie Trojos karą, apie kovą dėl grožio ir meilės. Apie karą, tarp dievų, karalių ir herojų, karą, kuris mūsų sąmonėje nušviestas aistros, išdavystės, gudrumo ir keršto šviesa. “Giesmė apie Troją” – pasakojimas apie Helenę ir Parį, kurių aistra dvi galingas tautas vedė į mirtį.

Tragiška žmogiškoji drama atsiveria mums prieš akis: kaip gyva iškyla kerinčio grožio Helenė, pirmą kartą pasirodanti knygos puslapiuose kaip aikštinga paauglė, meilė Pariui pastūmėja ją link savo vyro karaliaus Menelajo išdavystės ir galiausiai pražudo Troją. Galingasis karalius Agamemnonas, jo ambicinga žmona Klitemnestra ir jauna meilužė Kasandra. Klastingas ir vyriškas Odisėjas, pasmerktas dvidešimčiai ilgų klajonių metų, narsusis Achilas, persekiojamas išprotėjusios savo motinos jūrų deivės Tetidės šešėlio, ir daugybė kitų achajų ir trojėnų vaidina amžiną meilės ir keršto dramą.

Kiekvienas veikėjas – savitas ir įsimenantis; kiekvieno jų balsas – individualus. Kiekvienas jų pasakoja savą Trojos karo versiją, o skaitytojas, supindamas pasakotojų balsus į vieną, regi visą paveikslą: žiaurų, kruviną, aistringą ir nepaprastai įtraukiantį. Trojos karas – tai amžina istorija, kuri nepaliauja jaudinti ir žavėti iki šių dienų.

ISBN 978-9986-16-941-3

Kulturpolis.lt

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės