Kritikos maršrutai
Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė. Kritikos maršrutai: Vilnius – Kelmė

2011-03-16
Prisimenu, kaip pirmaisiais studijų metais namo į Kelmę važiuodavau autobusu Vilnius-Klaipėda ir išlipdavau Kryžkalnio stotyje. Kryžkalnis man visada buvo metaforiška vieta, esanti visus didžiuosius Lietuvos miestus jungiančių tiesių sankirtoje.

Danutė Gambickaitė. Kritikos maršrutai: Vilnius – Alytus

2010-05-20
Menotyrininkų Aistės Virbickaitės ir Igno Kazakevičiaus inicijuotas projektas „Kritikos maršrutai“ – iššūkis rašantiems kultūros temomis bei naujos informacijos galimybė ja besidomintiems. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro „Kultūrpolis“ organizuojamo projekto metu kultūros temomis rašantys žmonės tiria jiems naujas ar mažiau pažįstamas erdves, žmones ir reiškinius.

Kritikos maršrutai: Vilnius–Šiauliai–Panevėžys>ENTER8>9KOMBINACIJOS

2010-05-11
Balandžio 22-osios rytą traukinys kaip ir kasdien juda Vakarų kryptimi ir sustoja keliuose Lietuvos mastu vidutinio dydžio miestuose, į kuriuos nuo šiol visuomet žvelgiu per parodos „A Town (Not a City)“, prieš porą metų matytos St. Galleno (vidutinio dydžio Šveicarijos miesto) kunsthalėje, prizmę.

Ignas Kazakevičius. Kritikos maršrutai: 33 dienos provincijoje

2010-05-04
Menotyrinių kelionių po Lietuvos miestus idėja gimė spontaniškai, besėdint su kolege Aiste Paulina Virbickaite vienoje Vilniaus kavinėje, kur pagal meno mitologiją ir derėtų gimti panašioms mintims.

Aistė Bimbirytė. Kritikos maršrutai: Vilnius – Telšiai

2010-01-25
Manau, jog šį sykį beveik „įsipaišiau” į vieną A. P. Virbickaitės ir I. Kazakevičiaus inicijuoto projekto „Kritikos maršrutai” reikalavimą – važiuoti į kitą miestą be išankstinės nuostatos. Telšius esu pravažiavusi vos kelis kartus ir nė karto nesustojusi. O bene vienintelė nuostata, kurią šį sykį atsivežiau su savimi – studenčiokų rojus kalvotoj Žemaitijoj.

Kritikos maršrutai: Vilnius - Kaunas - Šakiai

ŠAKIAI: BANDYMAS IŠSIAIŠKINTI. Ričardo Miluko ir Vido Poškaus pokalbis apie Šakių meninę situaciją

2009-12-29
Vidas Poškus (V. P.): Taigi – ką manai apie vietą? Kuo Šakiai, jų geografinė padėtis yra išskirtiniai? Ir kaip tai lemia kultūrinę, meninę situaciją? Kaip Tau atrodo, Ričardai?
Ričardas Milukas (R. M.): Klausimas dėl vietos yra įdomus. Atrodo, kad vieta gali įkvėpti, bet kalbant apie esamąjį laiką svarbiausias yra geras žmonių nusiteikimas.

Justė Cristauskaitė. Kritikos maršrutai: Vilnius – Druskininkai

2009-12-28
Pradėjus svarstyti, ką žinau apie Druskininkus, be sanatorijų ir Čiurlionio temos iš atminties išplaukė garsieji Druskininkų šokių maratonai [...] Pirmieji prakaitu persisunkę Druskininkų žingsneliai populiaraus kurorto link.

Vidas Poškus. Kritikos maršrutai: Vilnius – Šakiai

2009-12-24
Keli su Šakiais tiesiogiai-netiesiogiai susiję artefaktai (vienas priklausytų V. Landsbergio-Žemkalnio braižikliui, kitas – J. Erlicko plunksnai) liudija dvigubą šios vietos ir jos meninės situacijos statusą[...] Šakiuose galima aptikti ne vieną dvigubą motyvą.

Vidas Poškus ir Ričardas Milukas. Kritikos Maršrutai: Vilnius - Kaunas - Varėna (II)

SEKMADIENINIAI VARĖNOS ATRADIMAI IR SITUACIJOS

2009-12-23
Su Ričardu Miluku įtraukti į Kritikos maršrutų sumanymą, nusprendėme žaisti komandinį žaidimą. Juolab, kad ir paties Igno Kazakevičiaus vizija buvo tokia. Gruodžio tryliktą dieną, žvarbų, lietingą sekmadienį nuvažiavome į Varėną (abi jos dalis – Senąją arba Pirmąją ir Naująją arba Antrąją) ir atlikome savo kritinius pjūvius.

Vidas Poškus ir Ričardas Milukas. Kritikos Maršrutai: Vilnius - Kaunas - Varėna (I)

SEKMADIENINIAI VARĖNOS ATRADIMAI IR SITUACIJOS

2009-12-22
Su Ričardu Miluku įtraukti į Kritikos maršrutų sumanymą, nusprendėme žaisti komandinį žaidimą. Juolab, kad ir paties Igno Kazakevičiaus vizija buvo tokia. Gruodžio tryliktą dieną, žvarbų, lietingą sekmadienį nuvažiavome į Varėną (abi jos dalis – Senąją arba Pirmąją ir Naująją arba Antrąją) ir atlikome savo kritinius pjūvius.

123