2010
Projekto „Šiuolaikinė tapyba. PostEvoliucija“ renginiai

Liepos 16 d.  18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų rūmuose (Aukštoji g. 1 / Didžioji Vandens g. 2) pristatytas Lietuvos ir Lenkijos šiuolaikinės tapybos projektas „Šiuolaikinė tapyba. PostEvoliucija“ ir jo renginiai – dvi parodos ir du performansai.

Lenkijos tapybos parodą „Vienaskaitos pirmuoju asmeniu” pristato Varšuvos galerija „WizyTUjąca”  ir kuratorius Leszek Czajka. Lietuvos tapybos parodą „PostEvoliucija” pristato Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras ir kuratoriai Ignas Kazakevičius bei Vidas Poškus. Projektas truks iki rugpjūčio 15 d.

Kviečiame visus ne tik susitikti su Lietuvos ir Lenkijos menininkais bei kuratoriais, bet ir stebėti Agnės Jonkutės nei lenkų menininkų grupės performansus.

Apie savo performansą „Iki tol nuosprendis galioja” A. Jonkutė sako:  ,,Vaizdas iš atminties – sėdi žmogus ir monotoniškai juostelėmis plėšo popierių. Užburiantis besikartojantis labai paprastas veiksmas (kaip ir senos, beveik pagedusios mirksinčios lempos, žvakės liepsnos judėjimas) kiek primenantis pirštų slinkimą katalikų rožančiumi arba budistų mala. Beveik tapačius performansus atlieku nuo 2003 metų, idant man yra aktualus (kaip sakė M.Heidegger‘is): mąstymas, atitinkantis jau įvykusio būvinio tiesą.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lenkų menininkų grupės nariai Monika Waraxa ir Kuba Budzyńskis propaguoja gatvės meno stiliaus vizualinę estetiką. Jie kuria tapybą, piešinius, freskas bei meno akcijas viešosiose miestų erdvėse. Jų kūryboje ypač svarbi meno proceso tėkmė ir žiūrovų atoveiksmis. Siekdami artimesnio meno ir publikos kontakto, „Lenkų grupė” sukūrė „Meno vertintojų aktyvizacijos programą”, ją vykdydami, kūrėjai praturtina meno parodas interaktyvumu, tarpdiscipliniškumu ir menine edukacija. Klaipėdoje menininkai pristatys meno akciją skirtą... smėlio terminologijai ir jo tarpdiscipliniškumui. Smėlį menininkai pasirinko kaip Klaipėdos pajūrio „atributą” ir jam suteikia visas įmanomiausias prasmes, iš kurių tarpo akcijos metu paprašys žiūrovų išrinkti įdomiausias  ir originaliausias. Atrinkti smėlio apibūdinimai bus netrukus vizualizuojami street-art stiliumi parodų rūmų sienose.    

Fotografijos iš Agnės Jonkutės performanso „Yra tam priežastis (2)”, Miesto galerija BWA Bydgoszcz, Lenkija, 2009

Atgal Komentarai