2010
Florian Gruber (Viena, Austrija) garso meno paroda "Klaipėdos diskografija Dienoraštis 2010".

2010 m. balandžio 8 – 29 d. Kultūrpolyje (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) vyks reziduojančio menininko Florian Gruber (Viena, Austrija) garso meno paroda "Klaipėdos diskografija Dienoraštis 2010".

Kiekvienas miestas turi savo akustines savybes - kiekvienas miestas turi savo skirtingą garsą. Pastarąjį  mix‘ą sukuria architektūra, infrastruktūros, atliekančios savo betarpišką vaidmenį, ir šio, neretai disonuojančio  milžiniško „orkestro“ dirigentas -  Mes. Agresyvų urbanizuoto polio gaudesį, subtilų  gamtinės aplinkos garsyną, konkrečios akimirkos ir vietos skambesį menininkas  Florian Gruber  fiksuoja  nedidele skaitmeninio garso įrašymo aparatūra. Improvizuojant, derinant skirtingus sąskambius sukuriama nepakartojama atmosfera, kaip orientyras į  vieną ar kitą  menininko vaizduotės transformuotą erdvę.

Parodos  metu bus galima įsigyti autorinį  menininko CD, o kai kurias šio garso dienoraščio ištraukas galima parsisiųsti nemokamai adresu: www.transmedia.at mp3

Pristatomoje parodoje "Klaipėdos diskografija Dienoraštis 2010" taip pat bus eksponuojamos dvi garso skulptūros, susijusios su miestu ir jo piliečiais, kurias menininkas sukūrė  rezidencijos Klaipėdoje metu.

„Aš ieškau tam tikrų savybių, kurios visuomet yra objektų viduje. Jos ten egzistuoja nuolat, tik gal ne iškarto pastebimos. Būtent jas  aš stengiuosi „prakalbinti“ savo sukurtais metodais – garso vibracija sudaryti  objektams sąlygas, transformuotis į naujus, masyvesnius, laisvai judančius  darinius“.

Paroda atidaroma balandžio 8 d. 18 val.

KKKC inf.

Atgal Komentarai