Apie mus rašo
N&G Urbonai ėmėsi Guggenheimo muziejaus

Pirmadienį Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras „Kultūrpolis“ išplatino pranešimą spaudai, kuriame publika kviečiama  iki rugpjūčio 5 d. susipažinti Nomedos Gedimino Urbonų nauju projektu „Ermitažo-Gugenheimo matomumo studija“.

Kokią poziciją šio vis dar hipotetinio darinio atžvilgiu užėmė žymūs kovotojai už (prieš) Vilniaus viešąsias erdves, iš pranešimo suprasti sunku.

„Ką bendro turi koldūnai ir Guggenheimo muziejus? Šiuolaikinis menas ir elementarioji kulinarija? Stebėkite naują vienų žymiausių Lietuvos šiuolaikinio meno kūrėjų Nomedos ir Gedimino Urbonų    meninę intervenciją/reakciją į pasiūlymą Vilniuje statyti Guggenheimo muziejaus filialą“, - pranešimas lyg ir persmelktas ironija, bet vėliau galima perskaityti, kad projekto tikslas yra „sukurti laikiną bendruomenę, susirūpinusią svarbiu ir ambicingu globalios kultūros projektu – Guggenheimo muziejumi Vilniuje. Kviečiame dialogui ir konfrontacijai skirtingas nuomones, skirtingas ideologines pažiūras, skirtingas kultūras (vietinę ir internacionalinę) išpažįstančias visuomenės puses“.

Nuo liepos 18 d. keramikė Eglė Česonytė ir projekte dalyvaujantys VDA studentai kuria alternatyvius porcelianinius Guggenheimo modelius.

Iniciatoriai taip pat dalyvaus – liepos 21 dieną N. Ir G. Urbonai skaitys paskaitą apie savo buvusius svarbiausius projektus, o po trijų dienų, liepos 24-ą, Meno kieme pristatys dabar vykstantį projektą.


 

Atgal Komentarai