Apie mus rašo
„Kultūrpolyje“ – jauni ir eksperimentuojantys

Menas visus metus? Visą parą veikianti galerija? Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras „Kultūrpolis“ pristato jaunųjų menininkų eksperimentus ypatingame formate: “12 gerų parodų, 24 atrasti  autoriai, 36 originalūs kūriniai 48 valandas per parą”.

Eksperimentas stebina, žavi ir intriguoja. Šis projektas yra skirtas pristatyti visuomenei menininkus originaliai interpretuojančius lietuvių etnokultūros motyvus, pristatyti menininkus, kurie meną traktuoja ne tik kaip grynąsias formas, bet ir kaip dizainą, intriguojančiai išryškinantys atskirus motyvus, ar sudedamąsias interpretuojamo daikto dalis – formą, spalvą, tekstūrą ir faktūrą, raštą ir ornamentą, simboliką. Medžiagiškumo imitacija, klasikos parafrazės, skirtingi atlikimo būdai ir technikos. Visa tai pateikiama, užaštrintai, paryškintai, ir koncentruotai. Menininkų kūriniuose fragmentas atstoja visumą. “Meno kiemo” dirbtuvėse pristatomi jaunųjų menininkų eksperimentai. Tekstilė, grafika, keramika, stiklas... Juos skirtingai nei įprastai Lietuvos galerijų galima stebėti visą parą... Ir ištisus metus.   

Vieni projekte dalyvaujantys autoriai pakeitė savo stilistiką ar meninių ieškojimų lauką, kiti toliau vysto čia matomų kūrinių koncepciją ir ištobulino savo autorines technikas. Autorių kūrinius apibūdinti būtų galima: „rankų darbo kūrinys /autorinis kūrinys/ vienetinis kūrinys /originalus kūrinys/ šiuolaikinio meno objektas“.


Atgal Komentarai