Apie mus rašo
Jurga Petronytė. "Kultūrpolis" 180 laipsnių kampu

2009-07-03

Labiausiai parodos lankytojų dėmesį traukė kinetiniai Tado Vosyliaus objektai - judantys, kvėpuojantys ir besijuokiantys lavonaiKlaipėdos kultūrų komunikacijų centro "Kultūrpolis" penktojo gimtadienio, paminėto prieš savaitę, moto - "Komunikacija keičia požiūrį 180 laipsnių". Atskleisti šią idėją pabandė per penkerius metus su "Kultūrpoliu" bendradarbiavę menininkai, kurie surengė parodą "Meno tvermės dėsnis" Klaipėdos dailės parodų rūmuose, bei naujausias Auksės Petrulienės ir co. Psilikono teatro spektaklis "Pasmaugta ir nušautas" Meno kieme.

Penkerius metus Kultūrų komunikacijų centras Klaipėdos senamiestyje kūrė eksperimentinę erdvę, kurioje menas būtų ne tik pristatomas, bet ir čia pat žiūrovų akivaizdoje kuriamas, siekė, kad užsimegztų betarpiškas kūrėjo ir stebėtojo ryšys, kad menas būtų visiems laisvai prieinamas, o kūrybiška dvasia paplistų kaip užkratas.

Penkmečio proga išleisto Kultūrų komunikacijų centro katalogo įžanginiame žodyje menotyrininkė Aistė Paulina Virbickaitė taikliai pastebi, jog "Kultūrpolis" iš organizacijos virto reiškiniu, o jo veikla kasmet tampa vis vientisesnė ir kryptingesnė.

"180 LAIPSNIŲ keičia požiūrį komunikacija", - įsitikinęs Kultūrų komunikacijų centro direktorius Ignas Kazakevičius.

Kaip svarbiausius faktus per penkerius savo gyvavimo metus centras išskiria tarptautinę konferenciją "Neužšąlanti kultūra", tarptautinį fotografijos projektą "Erozija", tarptautinę grafikos bienalę "Now art Now Future", nuvilnijusią per tris didžiausius šalies miestus, menų festivalį "Pamirštos vietos", atgaivinusį apleistas Klaipėdos vietas, tarptautinę rezidentinių mainų programą, pašaukusią į Klaipėdą menininkus iš svetur, atvirų meno dirbtuvių Meno kiemo įrengimą ir jose pradėjusią veikti neformalaus suaugusiųjų mokymo programą "Senamiesčio akademiją", kultūros portalo internete kultūrpolis.lt įkūrimą. Šiuos stambiausius projektus lydėjo daugybė parodų, kino, literatūros vakarai, paskaitos, viešos tapybos akcijos.

 

"Mūsų dar neapgaubė 15 minučių šlovės. Mes dar neišgyvenome savųjų 10 dienų, kuriomis sukrėtėme pasaulį. Jau (net / tik) penkerius metus sėdime ant pasaulio krašto, mėtydami metaforų akmenis į logikos ežerus; keičiame kasdieniškai normuotą erdvėlaikį; klausomės panegirikų, skaitydami gražius ir smerkiančius komentarus geriame kavą. Šiandien matuojamės bendrumo jausmą, išaugusį per 43 800 valandų, nusitęsusį per 12 000 kv. m drobės, perklampojus kelias tonas dažų. Matuojame sugadintų nervų metražu, internetinių čiuptuvų plotu, filmų sekundėmis, verlibro eilutėmis. Kaip visa tai pasverti? Gal atsivertusių sielų skaičiumi? Komunikacija keičia požiūrį. Net nepajusite, kaip smalsumas apsuks jus 180 laipsnių, kaip eksperimentai ir atradimai atvers langus į erdvę, kur brėžiasi intrigos kreivės, veikia kūrybinio pagreičio koeficientas, išauga galimybių proporcijos ir kiti nenorminiai tikrovės dydžiai", - proginę gimtadienio kalbą rėžė Kultūrų komunikacijų centro direktorius Ignas Kazakevičius, pristatydamas centro autorių parodą "Meno tvermės dėsnis" Klaipėdos dailės parodų rūmuose.

Kontraversiškasis estas Andrus Joonas Klaipėdos publikai surengė savotišką apatinių šou per parodos atidarymą.

Šioje parodoje eksponuojama Agnės Jonkutės, Tado Vosyliaus, Jūratės Kazakevičiūtės, Ligitos Marcinkevičiūtės, Domantės Šarakauskaitės, Anatolijaus Klemencovo, Žygimanto Augustino, Mario Grosbahs (Latvija), Andraus Joono (Estija) kūryba. Ekspozicijoje - tapyba, objektai, instaliacijos, videoprojekcijos, KKKC dokumentika, įvairių projektų katalogai, videofilmai. Ši paroda veiks iki rugpjūčio 3 d.

ŽAISMINGA ir provokuojanti Anatolijaus Klemencovo fotoinstaliacija.

Tuo tarpu tik gimtadienio dieną žiūrovai galėjo gyvai pabendrauti su parodos autoriais, stebėti ironišką A. Joono performansą ir naujausią A. Petrulienės ir co Psilikono teatro spektaklį "Pasmaugta ir nušautas" - audiovizualinę geismo istoriją su psilikoninėmis lėlėmis, kurią įgarsino perkusininkas Tomas Dobrovolskis.

Atgal Komentarai