Tekstai
Trumpametražis filmas „Pašteto brolija": personažai karališkais vardais, bet pilkomis vergiškomis sielomis

2012-04-06

Balandžio 4 d. KKKC (Didžioji Vandens g. 2) įvyko režisieriaus Arūno Eimulio trumpametražio filmo „Pašteto brolija“ peržiūra ir susitikimas su kūrybine komanda.

„Pašteto brolija“ - tai filmas, kuriame nuotykiai persipina su egzistenciniais klausimais, o juodąjį humorą keičia liūdesys; kur žmogų dalinasi krikščionybė ir pagonybė, kuriame personažas per storą asfalto sluoksnį girdi požeminių upių gargėjimą ir žemės kvėpavimą.

Pasak filmo scenaristo Misdaugo Valiuko, nors filmo personažai karališkais vardais, bet jų sielos - pilkos, vergiškos. Jie keistuoliai, kankinami įvairių kompleksų ir manijų. Silpni, maži žmonės, tačiau patenkantys į nepaprastas, paradoksalias situacijas, kuriose dažniausiai nelaimi. Jie nepasinaudoja Fortūnos suteikiamais šansais. Jie nekeičia pasaulio. Tačiau... susiklosčius aplinkybėms,  tokia galimybė jiems atsiranda.

Arūnas Eimulis dar studijų laikais įsigijo internetinę kamerėlę ir su draugu, kambarioku Donatu Ravaičiu pradėjo filmuoti trumpus namudinius filmukus, kurie sulaukė didelio susidomėjimo bei pasisekimo. Nuo tada Arūnas nusprendė susieti savo gyvenimą su filmavimu. Žinoma, tai nebuvo paprasta, teko atm skirti daug laiko ir įdirbio, kad aistra virstų gyvenimo būdu. A. Eimulis kartu su tuo pačiu draugu ir kolega D. Ravaičiu šiuo metu dirba savo įsteigtoje “Vaizdo studijoje” Klaipėdoje ir kartu su būreliu bendraminčių toliau filmuoja trumpus filmus bei vykdo kultūrinius projektus po Klaipėdos Alternatyviojo Kino vėliava. Jų darbai buvo demonstruoti ir įvertinti įvairiuose Lietuvos ir užsienio festivaliuose.

Jaunasis režisierius yra aštuonių trumpametražių filmų autorius, planuojantis filmuoti antrąją „Pašteto brolija“ seriją.

Profesionalai apie trumpametražį filmą „Pašteto brolija“ (kinomanai.lt informacija):

Mikas Žukauskas - jaunosios kartos režisierius
"Pašteto brolija"– tiksli ir gera metafora pilkai masei. Be abejo išpildymo ir technine prasme šis filmas geriausias, įdomios scenos su visokiais "gliukais"‘, zombiais ir pan. Patiko pagrindinio aktoriaus vaidyba, jis gerai perteikia sumišimą, baimę, įtikina. Scenarijus šiek tiek per painus ir manau iki galo neišspręstas, bet čia galbūt dėl to, kad šis filmas planuojamas kelių serijų."

Ilzė Butkutė - kino, reklamos kritikė, poetė, reklamininkė, motociklų gerbėja...
"Žiūrėjau išsižiojusi ir sulaikiusi kvapą. Klaipėda akivaizdžiai turi ką parodyti... Pagarba sumanymui ir techniniam atlikimui. Ir nuoširdi mano padėka už tokią vaidybą – įrodančią, kad lietuviai vis tik GALI vaidinti kine, o ne vien iškalbingai dūsauti, grėsmingai žvelgti pro langą ir labai garsiai tylėti.
 
Siurrealizmas ir ypač post-sovietinė filmo erdvių estetika priminė anuomet labai novatorišką Timuro Bekmambetovo juostą „Ночной Дозор“. Galbūt „Pašteto brolijoje“ vos vos perspausta ieškant lokacijų – mano manymu, herojaus namai galėjo būti ir ne tokie gūdūs. Vis tik tai nustelbia pafilmavimų grožis – stipriai spaudžiu dešinę operatoriui Donatui Ravaičiui ir rašau dešimtuką be jokių kompromisų. <...>

Tematika taip pat, švelniai tariant, netradicinė tarp lietuviško kino kūrėjų ir mėgėjų (sakau tai su džiaugsmu). Įtaiga, išlaikyta įtampa ir gebėjimas nuolat stebinti kažkuo „susišaukė“ su Pelevino knygomis, ypač „Šventąja vilkolakio knyga“; labai siūlyčiau neužmesti šio reikalo ir toliau eksperimentuoti nekasdieniškomis temomis, nes jums tai tiesiog puikiai sekasi.
 
Na, o viską vainikuoja pagrindinio vaidmens atlikėjas, Nerijus Gedminas, lyg Aki Kaurismäki filmų herojus be didelių regimų pastangų kuriantis tokį išieškotą, nugludintą ir neeilinį charakterį, – aš tiesiog neturiu kitos išeities, kaip ir jam parašyti didelį raudoną dešimtuką."

Emilis Vėlyvis - kino režisierius, menininkas, "ciniškojo proto" atstovas
"Tai jau nėra tik pretenzija į kino filmą, o rimtas istorijos pasakojimas kino kalba. Visi esminiai komponentai sujungti į visumą; t.y. režisūra, aktorinis, kamera, dailininkų darbas, sound dizainas ir scenarijus, pastarasis beje labiausiai šlubuoja, bet, kaip lietuvoje sakoma, - scenarijus ne bėda, tai nepagydoma liga."

Rūtos Petniūnaitės nuotraukos

Kulturpolis.lt

Atgal Komentarai 2

 
Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės