Kultūrinės kelionės
Tomas Marcinkevičius. Zlotai ir grivinos, ir rubliai, ir lėjos (ir be kelių kapeikų 4000 km autostopu)

2011-12-21
Keliauti yra sunku ir lengva dėl tų pačių priežasčių. Pirmiausia tai tikros nepriklausomybės iliuzija, kylanti iš neegzistavimo toje plotmėje, kurioje egzistuoji. Iš esmės esi Tomas Sojeris, atėjęs pasižiūrėti savo paties laidotuvių.

Daiva Molytė-Lukauskienė. Spalvota visuma arba Ahrenshoopo eskizai (6)

2011-10-19
Ruduo Ahrenshoope. Pamėgtame vokiečių menininkų ir poilsiautojų žvejų kaimelyje. Populiariame ir brangiame  kurorte. Vieta, kurioje gimsta ir yra įgyvendinamos idėjos, sumanymai.

Andrius Jakučiūnas. Vasaros pramogos

2011-07-11
Ar yra ką veikti kultūros vartotojui vasarą Vilniuje? Ne, jei norisi gyventi panašiu grafiku kaip rudens ir pavasario mėnesiais, jei domina spektakliai, literatūros renginiai, parodos. Taip, jei iš principo nėra atmetama galimybė paieškoti kultūros šalia rūstaus šio žodžio iškilumo, ne ten, kur ji paprastai būna oriai įkūnijama ir pagarbiai vadinama „aukštąja“.

Vaiva Grainytė. Korėjiečių „Apple“ Edipas. Nekerintys diafragmos kerai

2011-01-26

Ką tik parėjau iš teatro. Kviestinė režisierė korėjietė pastatė spektaklį pagal savo šalies mitą – truputį karaliaus Edipo istoriją, tik šiame rytietiško mito variante ne motina sūnaus, bet tėvas dukros neatpažįsta.

Vaiva Grainytė. Vakarų Pekinas (2)

2011-01-12
Pekine reikia žinoti, kur pietūs, kur šiaurė – antraip prapulsi. Metro išėjimų ne keturi (kiekvienai pasaulio krypčiai po vieną, sakyčiau), bet gal šešiolika.

Elena Karnauskaitė. Atostogos Čiunga-Čianga šalyje arba septynios dienos, kur niekada nelyja (1)

2011-01-10
Kur įmanoma patraukti šiuo metu laiku? Į Balį? Kaip Džiulijos Roberts herojė „Valgyk, melskis ir mylėk“. Ar leistis į Tailandą arba Indiją kai kurių Lietuvos Seimo narių bei estrados žvaigždžių pamėgtais keliais? Nutariau per daug neįmantrauti ir nenutolti nuo likusios tautos, tai yra rinktis įprastesnius atostogų maršrutus. Kretai jau per vėlu arba dar per anksti, Turkija irgi nei šis, nei tas, vadinas, laikas į Egiptą.

Vaiva Grainytė. Vakarų Pekinas (1)

2010-12-15
Kai baigsiu šį sakinį, Pekino kinai jau bus sumalę dešimt tūkstančių kiaulių, o Hali išmokęs vienuolika naujų hànzì. Kai pradėsiu kitą sakinį – bus malami kiti tūkstančiai paršų ir raitomas kitas hieroglifų tuzinas.

Vaiva Grainytė. Vakarų Pekinas

Hangdžou: spūsčių košmaras, arbatos plantacijos, ekologinės katastrofos išvakarės ir Charleso Mansono terapija

2010-12-02
Už poros valandų atvykome į Kinijos perlą. Šis Kinijos perlas – Hangdžou – milžiniškas, tad iš sausakimšos stoties nusigauti iki nakvynės namų reikėjo poros valandų (autobusų sistemai perprasti prireikė daugiausiai laiko).

Vaiva Grainytė. Vakarų Pekinas (1)

2010-11-24
Lietuvos paviljonas, žalias it vidurinė gimtosios vėliavos spalva, pasitiko krepšinio kamuolio dunksėjimu. Specialiai padarytame voljere vyručiai žaidė kašę, o voljerą saugojo iš kartono iškirpti krepšininkai <...>.

Saulius Vasiliauskas. Lietuvių tautiškumo atspindžiai Didžiojo Petro mieste (1)

2010-11-19
Išties — keliaujame kontrastingai: iš jaukaus kiemo į chaotišką gatvę, iš sakralios bažnyčios į komercinį prekybos centrą, iš vaistuose skęstančios ligoninės į prakaitu dvelkiantį sporto klubą...

12

Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės