Tarp Klaipėdos knygų
Ramūnas Čičelis. Rūtos Jusionytės skulptūrų kalba (1)

2010-11-17
Iš Klaipėdos kilusios jaunos skulptorės Rūtos Jusionytės darbų albumas skaitytoją gali dominti trim aspektais: aišku, svarbiausios yra pačios darbų fotografijos, po to galima skaityti knygoje publikuojamus tekstus – Thierry Delcourt'o straipsnį bei Christian'o Noorbergen'o pastabas.

Rūta Jakštonienė. Nepažinojusiems pažinti (1)

2010-11-03
Tarp atėjimo ir išėjimo kiekvienas turime tik mums skirtą laiko atkarpą. Pastarąją vadiname gyvenimu. Algį Kliševičių pažinojau kaip niekada nenustojusį juo (gyvenimu) tikėti žmogų.

Linas Poška. Istorijos pėdsakais (2)

2010-10-21
Kaip visada, rašytinėje istorijoje pėdsakus daugiausia palieka nelaimės ir konfliktai: „Teismo metu klebonui vėl buvo pareikšti nauji kaltinimai, į kuriuos teismas atsižvelgė. Klebonas turėjo atlyginti jam priklausančių galvijų padarytą žalą miestelėnų pasėliams ir sumokėti nuvarytiems nuo žemės žydams 500 timpų." (p. 210).

Kristina Inčiūraitė. Trumpai apie kalbos tyrinėjimus

2010-10-13
Atėjus rudeniui savo derliumi noriai dalinasi ir Klaipėdos universiteto leidykla, išleidusi (tiesa, ne šiais metais) dvi  kalbotyros knygas: Eglės Bukantytės „Martyno Liuterio Naujojo Testamento (1522-1546) įtaka Jono Bretkūno Naujojo Testamento vertimui (1579-1580) sintaksės aspektu“ ir mokslinių straipsnių rinkinį „Res Humanitariae VI“.

Laima Kaupienė. Su močiute apie mėnulio blynus

2010-10-06
Vienu metu perskaičiusi kelias knygeles vaikams, bandau rasti kažką bendro tarp jų: temą, problemą ar kokią mintį. Šįkart į rankas papuolė Aivos Radvilavičienės „Mėnulio blynai“ (Klaipėda: Druka, 2010. – 16 psl.) ir Rožės Poškienės „Su močiute“ (Klaipėda, 2010. – 64 psl.).

Paulius Kliševičius. Kai žvelgiau į veidrodį ir regėjau visą bjaurastį (4)

2010-09-29
Jei dėl ypatingų diagnostinių galimybių mes visi tapome psichiniais ligoniais, su išraiškingais maniakiniais simptomais, tuomet viešpats Dievas tapo mega-psichiatru. Jam nebeliko laiko minkyti molio ir tverti.

Linas Poška. Istoriškosios knygos

2010-09-22
Nesulaukęs deramo profesionalių istorikų dėmesio Lietuvos baptistams darbo ėmėsi pačios šios krikščionių konfesijos atstovas. Ir susitvarkė su darbu stebėtinai gerai...

Rūta Jakštonienė. Apie tapybą, raštą ir istoriją (1)
2010-09-15
Menininko kūrybai skirtame leidinyje – reprodukuoti įvairių laikotarpių kūriniai, eskizai, viena kita fotografija. Visuose juose - neužmirštama praeitis, anot paties tapytojo, ir formavusi suvokimą, kad viskas yra šviesa, kuri mums leidžia suvokti pasaulį.
Paulius Kliševičius. Tikrovės ringe - Olštyno brigada vs Kostas Kaukas

2010-09-08
Perspėjimas: visiems, pratusiems prie logiškai pagrįsto dviejų knygų lyginimo, galiu tarti, jog po šiais sakiniais išguldytas tekstas nėra komparatyvistinė recenzija. Tai aplinkybių stumteltas ir emocijos sustiprintas asmeninis pasirinkimas darsyk sužaisti.

Laima Kaupienė. Karališki pokštai ir civilizuota karvė (1)

2010-09-03
Dažnas ar retas būsimąjį laiką gali pakeisti esamuoju – neteko susipažinti su tokia statistika.  Aišku, kad vieni lieka ir toliau ieško to savo Laimės žiburio vis lipdami ir krisdami, kiti randa ir lieka, treti – pirmiesiems nesuprantant ko – grįžta.

12

Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės