Mare Liberum
Sondra Simanaitienė. Išsiburti literatūra (1)

2012-01-03
Naujametinę naktį pusę dviejų įsirangau į lovą su trimis knygomis ketindama išsiburti, kas manęs laukia ateinančiais metais. Vieni buria iš kavos tirščių, kiti iš malkų, šiaudų, o aš iš literatūros. Iš tekstų. Iš to, kas man svarbu ir už ką nebūčiau apkaltinta lengvabūdišku kerų panaudojimu.

Saulius Vasiliauskas. Negalavimai

2011-09-19
Bėgu. Negaliu sustoti. Turiu daug darbų. Pareigų pareigėlių. Sutarčių. Įsipareigojimų. Jaučiu atsakomybę. Brandumas šnabžda, negaliu nejausti. Tad toliau skubu. Kartais suklystu, plėšau lapus ir metu į šiukšliadėžę.

Kęstas Kirtiklis. Apie spausdinamąją mašinėlę

2011-06-17
Viena pažįstama, šią savaitę paklaususi, ar žinau, kad nuo šiol pasaulyje nebus gaminamos spausdinamosios / rašomosios mašinėlės, nejučia priminė, jog iš visos Lietuvos rašančiųjų bendruomenės vienas Marius Burokas palaikė šią žinią verta dėmesio. Nors kaip ir jis, aš net neabejoju, kad Lietuvoje tikrai dar esama žmonių, jomis teberašančių.

Genovaitė Petronienė. Euroseksualumas, eurojaunimas, europaviršius (1)

2011-06-15
Seminaras prasideda gražioje freskomis papuoštoje salėje. Atmosfera europietiška, vedėjai nesusireikšminę, bet tvirti. Instituto šūkis – „Didinkime žmogaus gyvenimo turtingumą, o ne ekonominį turtą!“ Viskas skirta kultūrų bendradarbiavimui, lygių teisių, kūrybiškumo išlaisvinimui. Bet kaip jie susitvarkys su tokiais dideliais užmojais? O gal tai pinigų plovimas?

Ernestas Noreika. Lūžusių kaulų maudimas arba dvasinė terapija

2011-05-05
Po to praleidau nemažai laiko keistose palatose. Sienos apkabinėtos ryškiais paveikslais, šalimais, ant mažos spintutės su lakštingalų nuotraukomis, geležinis puodelis, kuris atstojo jame buvusiam vandeniui vienutę. Girdėdavau naktimis kaip vanduo bandydavo išlipti, maži vandens pirštukai kabindavos už puodelio kraštų, bet niekaip nepavykdavo, nes pramerkęs akis jo šiek tiek gurkšteldavau ir jo ūgis sumažėdavo.

Maksim Ivanov. Kelios pastabos dėl roko muzikos ir cinémathèque lituanienne (1)

2011-03-25
Sykį po eilinio nevaisingo mudviejų bandymo sukurti lietuvišką tekstą grupės dainai, draugas Paulius išsakė mintį, esą lietuvių kalba nėra tinkama roko muzikai. Ilgą laiką galvojau apie tokį požiūrį, aplipdydamas jį vis naujomis įžvalgomis, kol supratau, jog ši problema aktuali ne tik muzikos, bet ir kitų menų, ypač kino, srityse, ir pagaliau nusprendžiau tomis įžvalgomis čia pasidalinti.

Ernestas Noreika. Poetinis egzorcizmas ir ciklinio apsėdimo amžinumas (1)

2011-03-09
Apsėdimas. Atrodytų paprastas žodis, tačiau tokio raidžių išsidėstymo niekas nenorėtų turėti savo burnos kartotekoje. Ypač jo nukreipto į save, kaip didelio rodomojo piršto. Bet šis dalykas vis viena yra neišvengiamai pasitaikantis.

Saulius Vasiliauskas. Didžioji tekstų skaitymo nuodėmė (1)

2011-02-18
Rodos, pasakyti turiu daug. Kitas dalykas — kiek reikia skaitytojui. Turbūt kalbėjimas yra efektyvesnė bendravimo rūšis, nes lengviau nutraukti tekstą, kada šalia nėra žmogaus, tik žodžiuose pasislėpusi mintis. Nematydami autoriaus dažnai tokiais ir tampame — bendraujančiais be atsakomybės.

Ernestas Noreika. Plaukiančio vienuolyno sanatorija (1)

2011-02-15
Kartais taip nutinka, kad pramerki akis ir supranti, jog esi plaukiančiame vienuolyne, kuris tave - kraujo, odos ir kaulų namelį gabena į galbūt dar neatrastą kraštą. Esi paprastas pagonis ar taškas , garbinantis didelę € raidę...

Ernestas Noreika. Švenčių patologija arba plastmasė ir egzistencija (1)

2011-01-03
Būna, kad rytas išaušta tyčia tam, jog per metus vieną kartą galėtum suprasti: didžiosios ir laukiamiausios šventės užduso po sniegu, kurį ir taip vos prisišaukė Naujiesiems ne meteorologai, o koks pusnuogis šamanas su šikšnosparnio kaulelių, vilkų dantų bei mažų kaukolyčių karoliais.

1234

Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės