Kultūros subtitrai
Ernestas Noreika. Šildymo sezonas arba pamišęs miestas
2013-01-25
Mažyčiuose daugiaaukščių namų balkonuose senos našlės, paliktos moterys ar šiaip priplaukusios feministės tiesia virves skalbiniams džiauti. Tai jų mėgstamas laikas. Tai jų sniegu ir šalčiu besiruošiantis perdozuoti sausis. Tai metas, kuomet jos ima jaustis ne vienos.
Valdas Gedgaudas. Tegyvuoja imperatorius!.. (37)

2012-12-21
Menininkų klausimas būtų išspręstas labai paprastai – visi jie kompleksiškai-sistemiškai kaip pernykščiai svogūnai vystų ir pūtų kalėjimuose. Gal liktų keletas muzikantų-instrumentalistų. Bet ir jiems, jei prastai muzikuotų, galiausiai būtų galima pripaišyt homofobiją, heterofobiją ar neapykantos kurstymą.

Rūta Jakštonienė. Įvairiakryptės „Kultūros trajektorijos“ (140)

2012-12-14
Šiandien meno galerijų aplinką suprantame ne vien kaip erdvę kontempliacijai, kurioje asmuo veikia tik kaip stebėtojas. Šiuolaikinė galerija - tai gyva, įvairiapusė, kintanti, komunikacijai atvira erdvė, siekianti integracijos tradicinėje švietimo institucijų sistemoje, aktyviai formuojanti jauno žmogaus dalyvavimo kultūriniame gyvenime įgūdžius.

Ernestas Noreika. Pomirtinis lombardas, arba Kokia tavoji praba (58817)

2012-10-29
Žiurkės tavo akių obuoliais žaidžia futbolą, kirmėlės bando susiręsti tavo kūne kotedžus, o ant lūpų kažkas įrengia mažas sraigtasparnių nusileidimo aikšteles su raide „H“, ant kurių kas sekundę leidžiasi musių virtinės

NEŠALIŠKA NUOMONĖ IŠ ŠALIES APIE PASTARŲJŲ DIENŲ ĮVYKIUS MINSKE (7)

2012-10-18
Šiais metais Goethe’s Institutas inicijavo ir įgyvendina tarptautinį projektą GOING PUBLIC. APIE GALIMYBES VIEŠAI PASISAKYTI. Spalio 9 d. Minske menininkas Michailas Gulinas su pagalbininkais buvo suimtas milicijos ir sulaikytas kelioms valandoms. Tardymo metu savanoriškai talkinę studentai buvo sumušti. M. Gulinas apie tai viešai prabilęs spaudoje nuo šio pirmadienio neteko darbo universitete. Spalio 22 ir 26 d. menininkui ir jo pagalbininkams numatyti teismo procesai.

Birutė Skaisgirienė. „... biblioteka man nėra tik darbo vieta.“ (21)

2012-10-11
Šiais skubriais informaciniais laikais biblioteka vertinama nevienaprasmiškai: vieniems tai nuobodžios knygų kapinės, kurių ramybę retsykiais sudrumsčia „senamadiški“ renginiai, kitiems – jaukios, gyvos kultūros oazė, kurioje viskas kitaip - kitoks laikas, kitokie čia besilankantys žmonės, kitokios galvoje gimstančios mintys... Jūsų dėmesiui - pokalbis su Klaipėdos miesto viešosios bibliotekos Meno skyriaus vedėja, bibliotekininke Birute Skaisgiriene.

Po Hegelio. Pokalbis su Robertu Pippinu (4)

2012-09-13
Prieš 242 metus, rugpjūčio 27 dieną, Vokietijos pietvakariuose esančiame Štutgarto mieste gimė žmogus, įaudęs ryškią giją į pasaulinės filosofijos audeklą. Tai – Georgas Wilhelmas Friedrichas Hegelis.

1234

Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės