Pasaulyje
Bolonijos vaikų knygų mugės „Iliustratorių paroda" kviečia teikti paraiškas

Didžiausia pasaulyje vaikų knygų mugė Bolonijoje kviečia iliustratorius, meno mokyklas bei leidėjus dalyvauti „Iliustratorių parodoje" 2011 metais. Tai prestižinis konkursas, atspindintis naujausias pasaulyje iliustracijos vaikams tendencijas.

Nuo 1967 organizuojama paroda suteikia galimybę viso pasaulio iliustratoriams pristatyti savo kūrybą svarbiausiems vaikų literatūros leidybos industrijos atstovams, kasmet susirenkantiems Bolonijos knygų mugėje.

Į Iliustratorių parodą patenka ne tik žinomi kūrėjai, bet ir kylantys talentai, juos atrenka tarptautinė komisija, kurią sudaro leidėjai, menininkai, meno mokyklų pedagogai bei kiti profesionalai.

Iliustratoriai parodai turi pristatyti penkias iliustracijas, publikuotas arba nepublikuotas per pastaruosius du metus. Paraiška bei darbai laukiami iki 2010 m. spalio 1 d. Sąlygas bei paraiškos formą galima rasti tinklavietėje www.bookfair.bolognafiere.it/en/mostraillustratori/partecipare.

Parodoje dalyvaujančių iliustratorių darbai publikuojami kasmetiniame parodos kataloge (The Annual) bei įtraukiami į keliaujančias parodas.

Aplikuoti gali ir meno mokyklos, kurios turi galimybę pristatyti įdomiausius studentų darbus. Taip pat kviečiami ir leidėjai, galintys pateikti iliustratorių, su kuriais bendradarbiauja, darbus.

Iliustratorių parodoje jau daugelį metų dalyvauja žinomiausi lietuvių iliustratoriai, naulat į ją patenka Kęstutis Kasparavičius, ne kartą eksponuoti ir Stasio Eidrigevičiaus, Rimvydo Kepežinsko, Agnės Každailytės bei kitų kūrėjų darbai.

2011 metais Bolonijos vaikų knygų mugėje Lietuva dalyvaus svečio teisėmis ir turės išskirtinę progą surengti talentingiausių ir perspektyviausių šalies iliustratorių parodas.

Oficiali Bolonijos vaikų knygų mugės interneto svetainė: www.bookfair.bolognafiere.it

 

Atgal Komentarai