Vizualieji menai
Rezidentūra užsienio ir rusų menininkams Kronštadte (Rusija)

Galutinis terminas (dedline): teikti paraiškas galima ištisus metus.

Rezidentūra „NCCA Art“ Rusijos mieste Kronštadte, esančiame vos už 30-ties kilometrų nuo Sankt Peterburgo, skirta tiek menininkų kolektyvams, tiek pavieniams kūrėjams. Miestas įsikūręs Suomijos įlankoje esančioje Kotlino saloje. Jį dar 1704-aisiais įkūrė Rusijos imperatorius Petras I. Kronštadtas yra viena garsiausių iki šių dienų išlikusių jūrinių tvirtovių, kuri yra apsupta devyniolikos fortų ir redutų. Šis miestas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Nuo 2004-ųjų ši rezidentūra yra tarptautinės menininkų mainų programos, kurią organizuoja Šiaurės ministrų taryba ir Šiaurės šiuolaikinio meno institutas, dalis. Tačiau tuo pačiu metu į rezidentūrą kviečiami ir kitų šalių atstovai, nebūtinai atstovaujantys Šiaurės Europos šalims. Čia reguliariai atvyksta menininkai iš Armėnijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Šveicarijos ir kitų šalių.

Tarp svarbiausių rezidentūroje vykdomų projektų paminėtinas 2004-aisiais vykęs Tarptautinis audio ir video meno festivalis „Tarpusavio ryšys“ („Interconnection“ – angl.) ir 2005-aisiais vykęs „Kronštadtas amžiams“ („Кronstadt Forever“ – angl.), kuris buvo skirtas šiuolaikiniam menui ir eksperimentinei muzikai. Jame dalyvavo menininkai iš Prancūzijos, Šveicarijos, Armėnijos ir Rusijos.

Nuo 2007-ųjų rezidentūroje įsikūrusi multimedijos laboratorija CYLAND tiems menininkams , kurie dirba naudodami naujausias technologijas. Daugiau informacijos apie laboratoriją galima rasti interneto svetainėje www. cyland.ru.

Detali informacija, kandidato anketa: http://www.ncca-spb.ru/english/residence.php

Atgal Komentarai