Apsikeitimas
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras bendradarbiaudamas su menininkų namais „Lukas“ į juos delegavo jau antrą šiais metais menininkę

2010-04-23

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras bendradarbiaudamas su menininkų namais „Lukas“  (Arenshopas, Vokietija) į juos delegavo jau antrą šiais metais menininkę – Klaipėdos lėlių teatro meno vadovę Gintarę Radvilavičiūtę. Sukurtas ne vienas spektaklis, pelnytas ne vienas Lietuvos (2004 metais Gintarė tapo Kultūros ministerijos premijos laureate už lėlių ir kaukių plastikos spektaklį „Vienintelė“), tarptautinis apdovanojimas.

Viena jauniausių ir įdomiausių Lietuvos lėlių teatro menininkių į menininkų namus „Lukas“ išvyko su tikslu rašyti inscenizaciją, kurti lėles bei scenografiją, būsimam spektakliui pagal Danillo Charmso apsakymą „Daiktas“. Vaidinimo pagrindinė tema - smurtą patiriantis vaikas. Pasak menininkės, „Daiktas“- tai spektaklis, kuriame bus kalbama apie dideliame mieste gyvenančią šeimą. Tos šeimos nariai – tipiški miesčionys, neturintys individualių charakterio savybių, neišsilavinę, kvaili, pikti ir netikintys niekuo, kas kilnu, dora, arba tiesiog nesuvokiama jų ribotai sąmonei. Labiausiai tokioje aplinkoje kenčia vaikas, kuris intuityviai, giliai pasąmonėje, bet vis dar tiki kažkuo, kažkuo tikru, to ko nėra jį supančioje aplinkoje, bet jis žino, kad tai tikrai kažkur egzistuoja. Pats to nesuvokdamas jis pasineria į savo fantazijų pasaulį ir ima kovoti su nežinia ir realiais „slibinais“.

Naujajame G.Radvilavičiūtės spektaklyje „Daiktas“ bus naudojamos įvairios teatrinės priemonės- pantomimos, šokio elementai, pieštinės lėlės, animacija. Vaidinimas bus pristatomas Klaipėdos Lietuvos ir užsienio žiūrovams.

KKKC inf.

 

Atgal Komentarai