D A I L Ė S

Škotų žemėje – modernizmo ir Švietimo epochos susitikimas

Moderniojo meno energija ir auksine vadinamos Škotų švietimo epochos išmintis šią vasarą susitiks Edinburge. 18-ajame amžiuje Škotija buvo visos Europos intelektinės revoliucijos širdis, todėl šių metų festivalio organizatoriai pasistengė sukviesti ryškiausias šių dienų vizualaus meno virtuozus, tarp kurių ir Ternerio prizo nominantas Netenas Kolis (Nathan Coley) ir konceptualaus meno atstovas Džozefas Kosutas (Joseph Kosuth), kuris ketina medituoti tame pačiame kambarėlyje, kuriame gyveno Čarlzas Darvinas savo studijų Edinburgo universitete metais. Festivalis vyks keliose Edinburgo erdvėse – “Dean”, “Collective”, “Talbot Rice” galerijose bei kitose vietose nuo rugpjūčio 7 iki rugsėjo 27 dienos.

Daugiau informacijos: eif.co.uk


Mančesterio festivalyje – subkultūrų šėlsmas 

 Menininkui Džeremiui Deleriui (Jeremy Deller) puikiai sekasi vienu metu ir diriguoti, ir valdyti tūkstantines žiūrovų minias. Mančesterio festivalyje jis – ne naujokas. Šį renginį jis pamėgo po to, kai Stokporto Viljamo Feirio (William Fairey) mušamųjų orkestras sutiko įgyvendinti jo sumanymą ir šiame festivalyje surengė progresyvaus “acid-house” muzikos stiliaus koncertą. Šiais metais Dž.Deleris sugrįžta su didžiuliu koncertu, kuris ir vėl turėtų suvienyti subkultūrų atstovus ir klasikinės muzikos gerbėjus. Festivalio metu bus pristatyta ir didžiulė žydų kilmės destruktyvaus meno pradininko ir fluxus judėjimo nario Gustavo Metcgerio (Gustav Metzger) skulptūra “Atšiaurūs medžiai” (“Flailing Trees”). Tarptautinis Mančesterio festivalis vyks liepos 5-ąją šio miesto centre, Deansgate gatvėje.

Daugiau informacijos: mif.co.uk


Velsas trims dienoms taps keramikų sostine

 Keramikai jau seniai nėra tik vargšai “tikrųjų” vizualiųjų menų atstovų giminaičiai. Vienas garsiausių Didžiosios Britanijos menininkų, Ternerio prizo laureatas Greisonas Peris (Grayson Perry) yra keramikas. Kitas garsus keramikas Edmundas de Valas (Edmund de Waal) taip pat žinomas visame pasaulyje, kur garsina senas Didžiosios Britanijos keramikos meno tradicijas. Vis labiau pasaulyje tampa žinomas ir tarptautinis keramikų festivalis Aberistvite (Aberystwyth), kuris pradėtas rengti dar 1987-aisiais. Ir tai ne mėgėjų renginys, o aukščiausios klasės profesionalų susitikimo vieta, kur atvykę žiūrovai turi unikalią galimybę išvysti, kaip keičiasi kone seniausias pasaulyje amatas. Čia, Velse, liepos 3-5 dienomis susirinks žinomiausi keramikai iš viso pasaulio, kurie ne tik demonstruos savo darbus, bet ir rengs diskusijas bei praktinius užsiėmimus. Renginiai vyks Aberistvito meno centre.

Daugiau informacijos: internationalceramicsfestival.org