Panevėžyje
„Lietuvos spaudos fotografija“ – fotografų darbų atodangos

Kovo 19 d. 17.30 val. Panevėžio fotografijos galerijoje atidaroma paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2012“.

2012 metų konkursui fotografijas pristatė 143 autoriai. Komisijai pateikta per penkis tūkstančius darbų. Be naujos temos „Europos metai“, kaip ir ankstesniais metais, fotografai nuotraukas pateikė pagal šias temas “Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas““Diplomatija“, „Kultūra“, „Pramogos“, „Sportas“, „Kariuomenė“, „Gamta ir jos apsauga“, „Spindesys“ ir „Reportažas“.

Panevėžiečiai fotografai visada labai aktyviai ir sėkmingai dalyvauja  „Lietuvos spaudos fotografijos“ konkurse. Šioje parodoje matysime Algimanto Aleksandravičiaus (pastaruoju metu daugiau besidarbuojančio sostinėje ir užsienio šalyse), Kęstučio Čepėno, Gintaro Lukoševičiaus, Valentino Pečinino, Stasio Povilaičio, Andriaus Repšio, Tomo Stasevičiaus  darbus.

A.Repšys, kurio kelios fotografijos praėjo griežtą komisijos atranką,  pelnė „Auksinį kadrą“ temoje „Kariuomenė“.Jo fotografijoje užfiksuota tuometinė Seimo narė, dainininkė Inga Valinskienė  po dvylika valandų trūkusio skrydžio  karinių oro pajėgų lėktuvu į Afganistano sostinę Kabulą. Jokio makiažo, prašmatnių drabužių, tik visiems privalomas šalmas ir neperšaunama liemenė. Tačiau kojų nagus moteris suspėjo nepriekaištingai susitvarkyti.

Parodoje lankytojai pamatys net du V.Pečinino fotoreportažus – „Baleto užkulisiai“ ir „Dailininkų šeimos portretas“. Pastarasis išrinktas temos nugalėtoju „Reportažo“ temoje ir autoriui atnešė „Auksinį kadrą“. Serija sukurta žymių tapytojų Nomedos ir Šarūno Saukų namuose Dusetų miestelyje. Nelabai linkę bendrauti su žiniasklaida šįkart menininkai dalyvavo diskusijoje, fotoreportažas truko tris valandas.

„Pamatėme daugybę nuotraukų, dauguma jų puikios. Galiausiai išrinkome tas, kurios suvirpino mūsų jausmus. Kalbu ne tiktai apie techninį aspektą ar žurnalisto požiūrį – žiūrint kai kurias nuotraukas mums norėjosi šypsotis ar kitaip reaguoti. Tai ir yra geriausia, ką galima pasakyti apie žurnalisto nuotrauką – pasiekti žmogaus vidų“, - tokia vertinimo komisijos nario, ispanų fotožurnalisto Alberto Di Lolli nuomonė. Jam itin didelį įspūdį padarė V.Pečinino sukurtas fotoreportažas apie dailininkų šeimą.

„Konkursas „Lietuvos spaudos fotografija“ – tai tarsi fotografų darbų atodangos, besitęsiančios jau antrą dešimtmetį. Parodos ir metraščiai – istorijai paliekami užfiksuoti įvykiai, žmonių veidai, visų mūsų dabar esančių gyvenamas laikas.

Tikimės, kad geriausių šalies spaudos fotografų darbus tyrinės ir vertins ateities kartos, ieškos juose žmonių tuomečio buvimo akimirkų, vertų išlikti Lietuvos istorijoje“, - teigia Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis.

Panevėžio fotografijos galerijos inf.

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės