Panevėžyje
Baltarusės fotografės kūryboje - žmogaus ir erdvės santykis

Vasario 13 dieną 17 valandą Panevėžio fotografijos galerijoje atidaroma fotografės Aleksandros Soldatovos (Baltarusija) paroda “Erdvės struktūra”. Paroda vyks iki kovo 17 dienos.

Jauna fotografė iš Minsko fotografuoti pradėjo 2005 metais. Baigė fotografijos kursus prie Baltarusijos menų akademijos. Nuo 2006 iki 2008 m. dirbo profesionalia portretų fotografe. Po trejų metų pertraukos vėl ėmė kurti meninę fotografiją.

Prieš tai Aleksandra Soldatova studijavo taikomąją matematiką Baltarusijos valstybiniame universitete. Pasak fotografės, matematikės išsilavinimas stipriai veikia kūrybą. Jos darbuose daug geometrijos ir grafikos, struktūrų ir sekų. Savo projektuose ji tyrinėja žmogaus ir visuomenės, objektų ir erdvės santykį.

Nuo 2006 metų fotografė surengė 3 personalines parodas Minske ir Maskvoje, taip pat  su savo fotografijomis ir meno objektais dalyvauja daugelyje grupinių projektų. Panevėžio fotografijos galerijoje Aleksandra Soldatova rodys du projektus: “Erdvės struktūra” (2011-2012) ir  “Atostogos” (2012).

“Kai pirmą kartą nuvykau prie Baltijos jūros, ji buvo visiškai rami – tiesi horizonto linija, vanduo, smėlis, dangus ir … daugiau nieko. Didžiulė erdvė, panaši į tuščią sceną.Sakoma, kad sunkiausia fotografuoti ten, kur nėra ko fotografuoti. Ir tai tikrai tokia vieta. Dar daugiau, ji nuostabi, nes visiškai neturi įprasto atostogų šurmulio. Čia gana šaltas vanduo ir nėra palmių bei svilinančios saulės… žmonės tiesiog vaikšto ir ilsisi. Mane sudomino būtent tokie santykiai – tarp erdvės ir žmonių…” , - teigia fotografė.

“Atostogų” fotografijose parodoma Minsko, kuriame gyvena 2 milijonai gyventojų,  poilsiavietės vasarą, karščių metu, kai visos  vietos prie vandens telkinių yra sausakimšos. Tokiomis dienomis miesto pliažuose nėra vietos nė obuoliui nukristi.

Pasak Aleksandros, iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad čia vyksta didžiulis linksmas piknikas: amžinas gaudesys, visi bėgioja, žaidžia vaikai, kažkas valgo, kažkas geria, kažkas snaudžia, tačiau tuo pačiu metu visiems tiems žmonėms norisi pailsėti nuo šurmulio, triukšmo, pabūti vienumoje su gamta, todėl kiekvienas ieško sau geresnės vietos, stengiasi kaip nors apginti savo žemės plotelį , susikurti asmeninę erdvę, pasistatyti nematomą sieną.

Panevėžio fotografijos galerijos inf.

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės