Kaune
Regimanto Žilio poezijos knygos sutiktuvės

2013 m. gegužės 22 d., trečiadienį, 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322 kamb.) vyks poeto, fotografo Regimanto Žilio poezijos knygos „Bendrabūvio esatyje atpažinta“ sutiktuvės. Renginyje dalyvaus autorius, poetas Robertas Keturakis ir doc. dr. Inga Stepukonienė. Įėjimas laisvas. Maloniai kviečiame.

Regimantas Žilys atsiskleidžia kaip įvairiaspalvė asmenybė – poetas, fotografas, dailininkas, dizaineris-maketuotojas. Studijavo inžinerinę geodeziją, menotyrą, o šiuo metu gilinasi į praktinę filosofiją. Fotografuoja jau daugiau kaip du dešimtmečius, surengė keletą personalinių parodų. Išleido poezijos knygas „Pilkas pavasario ruduo” (1995 m.), „Vertikaliu dykumos horizontu“ (2011 m.), kūryba publikuota meno ir kultūros leidiniuose. Šiemet išleista naujausia, trečioji, R. Žilio poezijos knyga „Bendrabūvio esatyje atpažintà“.

 „Poezija ir fotografija man yra beveik tapatūs dalykai, tik vienu atveju savo mintis išreiškiu vaizdu, kitu atveju – tekstu. Mano kuriami vaizdai taupūs, o tekstai abstraktūs. Tad panašumo nemaža, tik išraiškos priemonės skirtingos...“, – savo kūrybą apibūdina menininkas. Anot naujosios poezijos knygos leidėjų, čia išryškėja ne tik visaapimančio buvimo sudėtingumas, bet ir harmoningų jo formų paieška, siekis atpažinti žmogiškojo pasaulio duotį ir tinkamai būti jo esatyje. Autorius itin jautriai ir kartu filosofiškai žvelgia į pasaulį. Kūryboje juntamas ypatingas dėmesys gamtai, žmogui, mus supančiam jausmų, būsenų ir virsmų pasauliui, prasmės paieškoms, stebina gilios būties bei laiko įžvalgos. Grožio paieškos, rodos, įprastuose dalykuose, laikinumas ir amžinybė, lengvumas ir sudėtingumas, kančia ir laimė – visa tai ir dar daugiau atsiskleidžia autoriaus eilėse.

Kelias – kad lauktum
Itakė – kad sugrįžtum
Irklas – kad pamirštum
Suolas – kad ilgėtumeis
Žodis – kad ieškotum
Mėlynė – kad svajotum
Ilgesys – kad mylėtum –
savyje sukurtoj amžinybėj

Regimantas  Žilys. Bendrabūvio esatyje atpažintà. 2013

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės