Klaipėdoje
Moksleivių fotografijos ir video darbų paroda „Skirtingai skirtingi“

Gegužės 30  d.,  ketvirtadienį, 15.00 val.  J. Lankučio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje (Žemaitės g. 5, Gargždai)  atidaroma moksleivių fotografijos ir video darbų paroda „Skirtingai skirtingi“.  Prieš tai  ši paroda  buvo eksponuota Dovilų pagrindinėje mokykloje. Parodoje dalyvauja trylika autorių iš  Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos ir „Minijos“ progimnazijos, bei  Dovilų pagrindinės mokyklos: Gabrielė Kataržytė, Monika Sutkutė, Jokūbas Ruškys, Linas Arcišauskas, Modestas Jurkus, Lina Jankauskaitė, Gina Jenkutė, Gintarė Jucytė, Rolandas Šlušnys, Aistė Šateikytė, Greta Uktverytė, Sidas Ežerskis ir Mindaugas Vaiginis.
Gargžduose paroda veiks iki birželio 30 d.

Tai  –  moksleivių būrelio „Kino, video ir  fotografijos meno laboratorija“, vykusio Dovilų pagrindinėje mokykloje 2012 m. lapkričio –  2013 m. kovo mėn., narių sukurti darbai.  Ši programa dalyvavo Ugdymo plėtotės centro projekte „Pasirenkamojo vaikų švietimo finansavimo modelio sukūrimas ir išbandymas savivaldybėse“, kurio tikslas –  išbandyti pasirenkamojo vaikų švietimo krepšelio eksperimentinį modelį Lietuvoje. Būrelį Doviluose organizavo VšĮ „Meno menė“. Jo vadovė – menotyrininkė Danguolė Ruškienė, kviestiniai užsiėmimų vadovai – fotomenininkai iš Klaipėdos Artūras Šeštokas ir Darius Vaičekauskas.

Parodoje pristatomi kūriniai yra skirtingų temų, sukurti įvairiomis fotografijos technologijomis (pinhole, analogine, skaitmenine ir kt.). Kai kurias fotografijas moksleiviai patys atspaudė analoginės  fotografijos laboratorijoje,  kitos atliktos daugiau įprasta, skaitmeninės spaudos technika. Būrelio metu moksleiviai ne tik įgijo žinių apie fotografijos ir video meną, bet ir pritaikė jas praktiškai, kurdami savarankiškai bei grupėmis. Parodos organizavimas –  dar viena užduotis būrelio nariams, kurią jie atliko kartu su būrelio vadove.

Gabrielė Kataržytė (16 m.), Turi paskubėti, jeigu nori išgyventi, 2013 m.

Aistė Šateikytė (12 m.), Mielumas, 2012 m.

„Nuoširdžiai susidomėję fotografija, parodoje autoriai stengėsi išgauti kuo geresnių rezultatų ir kartu atskleisti dalį savęs. Šių nuotraukų autorių galvose tūno skirtingai skirtingos mintys ir idėjos, bet jas vienija troškimas daryti ir kurti. Pasitelkę į pagalbą įvairias priemones autoriai stengėsi ieškoti ir rasti naujų patyrimų fotografijos mene. Šios nuotraukos atspindi nuoširdų susidomėjimą pasauliu, gamta, architektūriniais paminklais, senolių palikimu, emocijomis, jausmais, veidais, išgyvenimais, kompozicijomis ir tiesiog paprasta, bet nuostabia kasdienybės akimirka. Nuotraukos atstovauja skirtingiems žanrams ir skirtingoms fotografijos temoms. Ši paroda įrodo, kad net paprasčiausi fotoaparatai  talentingose rankose daro stebuklus. Autoriai save atranda ne tik fotografijoje, bet ir videomene, rašydami tekstus. Organizuojant šią parodą buvo stengiamasi atskleisti visus šiuos talentus, tad čia taip pat galima išvysti originalių trumpametražių filmukų, atsiradusių iš ilgai mintyse kirbėjusių ir brendusių idėjų. Iš dalies parodos fotografijose atsispindi kūrėjų amžius ir patirtis šioje srityje, bet tai neretais atvejais net sukelia intrigą. Kad ir kokios skirtingos būtų šios nuotraukos, jas visas vienija viena – meilė fotografijai“. (Parodos kuratorės: Gabrielė Kataržytė ir Monika Sutkutė).

Daugiau informacijos:
Danguolė Ruškienė
Tel. 8 650 37370
El. p. info@menomene.lt

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės