Užsienio naujienos
Intymiomis fotografijomis išgarsėjusi Selė Man grįžta su retrospektyva

2010-06-29

Londono „Fotografų galerijoje“ („Photographers‘ Gallery“) iki rugsėjo 19-osios bus rodoma 59-erių amerikietės Selės Man (Sally Mann) fotografijos paroda. Ši fotomenininkė pasaulyje išgarsėjo po to, kai praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio pradžioje pristatė savo darbų parodą „Spontaniška šeima“ („Immediate Family“ – angl.), kurioje buvo vaizduojami trys menininkės vaikai. Nuogi jie pozavo ir žaidė miškuose, laukuose ir upeliuose, kurie supa S.Man namus miškingoje Virdžinijos valstijoje.


Fotografė Sally Man

Keli darbai iš provokuojančios kolekcijos pristatomi ir menininkės retrospektyvoje Londone. Per visą karjerą sukurtų darbų parodą menininkė pavadino „Šeima ir žemė“ („The Family and the Land“ – angl.). Joje galima išvysti ne tik minėtasias jos vaikų fotografijas, bet ir vėlesniais metais sukurtus darbus, kurie dažniausiai skirti mirties tematikai. Parodoje pristatomi ir šiurpoki, dažnai itin niūrūs gamtos vaizdai. Kone visi S.Man sukurti fotografijos darbai yra didžiulių formatų ir nespalvoti.

Tačiau labiausiai provokuojančių fotografijų žiūrovai parodoje Londone neišvys. Didžiosios Britanijos sostinėje pristatoma sutrumpinta S.Man retrospektyvos versija. Pilname ir necenzūruotame variante paroda keliavo po kitus Europos miestus.

Per visą savo karjerą S.Man surengė įspūdingą kiekį asmeninių parodų, jos darbų yra įsigiję tokie muziejai kaip Niujorko Metropoliteno meno muziejus, tame pačiame mieste įsikūręs Vitnio muziejus (Whitney Museum), Bostono ir San Francisko meno muziejai, kitos įtakingos institucijos. Be kitų titulų ir apdovanojimų, 2001-aisiais žurnlas „Time“ S.Man paskelbė geriausia Amerikos fotografe. 2006-aisiais ji tapo Korkorano meno ir dizaino koledžo (Corcoran College of Art and Design) Vašingtono valstijoje garbės daktare.

S.Man žinoma ir kaip rašytoja bei straipsnių autorė. 1975-aisiais ji gavo kūrybinio rašymo magistro diplomą, o fotografija profesionaliai susidomėjo kiek vėliau. Pirmuoju publikuotu jos bandymu fotomene tapo visiškai nuogos kurso draugės portretas.


Parengta pagal užsienio spaudą:
http://www.guardian.co.uk/artanddesign/2010/jun/20/sally-mann-family-and-land-review

Foto:
http://ritalizcano1.files.wordpress.com/2008/10/indelible_mainmay05.jpg
http://juliangiron.files.wordpress.com/2009/09/174362049_f997d08d01.jpg
http://images.artnet.com/artwork_images_424705927_292331_sally-mann.jpg
http://iwasbjorn.files.wordpress.com/2009/09/the-last-time-emmett-modeled-nude-1987b.jpg
http://www.hxsd.com/upimg/userup/0709/261131354035.jpg
http://pics.livejournal.com/absolut_no/pic/000k92y5

Atgal Komentarai 2

 
Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės