'06
Garsų galerija #4

--------------------------------------------------------------------------------------------
GARSŲ GALERIJA # 4
--------------------------------------------------------------------------------------------

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras tęsia renginių GARSŲ GALERIJA ciklą, skirtą garso meno pristatymams. Kovo mėn. 24 d. (penktadienis) 19 val. klaipėdiečiams pristatyti trys elektroninės muzikos projektai, balansuojantys tarp eksperimentinės kūrybos ir klubinės kultūros. Du atlikėjai pajūryje gyvenantys ir dar tik pradedantys kūrybinį kelią autoriai – AUKS ir ARM. Vakaro svečiai – šiauliečiai nu-dub stiliaus grupė I_DUBA. Kaip visuomet GARSŲ GALERIJOS metu akustinius pasirodymus papildys vizualinės projekcijos.

AUKS

Grynosios elektroninės improvizacijos kūrėjas. Pasirodymo metu autorius personaliniu kompiuteriu generuoja garsinę medžiagą ir, laisvai improvizuodamas, kuria elektronines garso struktūras. Toks kūrybos būdas reikalauja maksimalaus autoriaus susikaupimo ir atsidavimo performanso metu, o publikai pateikiamas unikalus ir nepakartojamas „čia ir dabar“ atliktas kūrinys.

ARM

ARM kūrybai būdingi tie patys metodai kaip ir daugumai klubinės kultūros atstovų, dažniausiai įvardijami kaip turntablism. Autorius pasitelkia jau įrašytus kūrinius ir klausytojams pateikia fragmentų, atkarpų ir citatų miksą. Mikso logika tiksliai atspindi postmodernaus pasaulio, kuriame išsitrina ribos tarp originalo ir kopijos, konstruktus. GARSŲ GALERIJOS klausytojus autorius žada paklaidinti egzotiškų ritmų ir elektroninių efektų labirintuose.

I_DUBA

I_duba - šiaulių klubo „bendradarbei“ (a.a.) kultūrinis bagažas, d.i.y. kultūros adeptai. Projekto i_duba nariai oske, olegas (replaced by substitute), kanopa, darius ir svaras traukia dumblą kartu nuo 2002-2003 metų žiemos, kai įsibėgėjo muzikinis projektas. Nors pastarasis iki šių dienų šiek tiek transformavosi, bet išliko ištikimas low fidelity estetikai, papildant pseudo-dub painiava, įberiant improvizacijos riešutų.

2003 m. išleistas video ir home-made cdr "the nu-dub sessions"

<...> Įtraukiantis eksperimentinis dub undergroundas nestokojantis elektro-akustinės psichodelikos ir svajingų egzotiškų elementų. Šios smagios sesijos yra dalis "bendradarbių" kūrybinio projekto, įrašyto šiauliuose 2003 metais. 8 audio takeliai + video mix'as juodame cdr'e peršviečiamu aplanku <....> [reviu iš dangus.net]

„Įduba“ nuo susikūrimo pradžios keletą kartų buvo okupavusi „bendradarbių“ rūsį, dalyvavo tarptautiniame šiuolaikinio meno festivalyje „virus x“, bei keletoje kitų mažų žiaurių vakarėlių.

O.ruddock pultą pavertė instrumentu, kai miksuotojas tapo atlikėju. „i_dubos“ nariai taip pat atlieka įvairius vaidmenis vienu metu: didgeridoo pūtikas tampa vokalo virtuozu, patefono dj‘us – radijo tranzistoriaus mediumu, etc... lo-fi estetika neatskleidžia atlikėjų talento, tačiau tai yra magiška, įelektrinanti atlikimo jėga.

Tyčia, specialiai apgalvotų elektroninių garsų aidai ir akustinių instrumentų bei delay‘jaus kombinacijos dažniausiai įgauna vibruojančio dub ar kitas laisvas [free] -formas. Visos muzikos centre - 4-track home recordings dalykai. „įduba“ nesiekia digital revolution, nenori būgnų mašinomis, rafinuotais sintezatoriais ir sempleriais pakeisti gyvo žmogaus atlikimo/performanso (pastarąjį santykį paverčiant kontraversišku). Muzika, pats jos atlikimas, pateikimas yra nukreiptas prieš elitines oligarchijos įrašų firmas ir audiofilinius distribiutorius. Daug mieliau yra gyvenamojo namo/buto, garažo ar rūsio sklidina 4-takų įrašymo estetika, istorijos pasakojimo asmeninis ryšys. Legends meet at home.

Proto-lo-fi grupių įtakos dabartiniam atlikimui nėra aiškios... Tačiau tradiciškai, muzikos instrumentai ir garso įrašymo/išgavimo įranga yra naudojama unikaliam technologijų auros atskleidimui, o ne pasitelkiant kokybės, pan. parametrus...

Pagauk drumzlinos lyrikos, dumblo skonio burnoje dvelksmą!

 

Atgal Komentarai