'06
Lėlės kaip žmonės

Kauno lėlės atvyksta į Klaipėdą

2006 spalio 5-28 d., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (Daržų g. 10/Bažnyčių g. 4). Klaipėdos lėlių teatras vykdė meninį-edukacinį projektą „Lėlės kaip žmonės“. Jį sudarys lėlių paroda iš Kauno valstybinio lėlių teatro Valerijos ir Stasio Ratkevičių vardo muziejaus fondų ir visa eilė edukacinių renginių.

Muziejuje sukaupta per 800 eksponatų. Klaipėdoje matysite daugybės vaidintų spektaklių lėles, kurios kažkada apkeliavo daugelį Lietuvos miestų, miestelių ir kaimų, atstovavo Lietuvą daugelyje užsienio kraštų. Tai princesės, karaliai ir karalienės, burtininkai, įvairios mitologinės būtybės, žvėreliai iš spektaklių, kuriuos matė jau kelios kartos. Tarp jų – pirmųjų teatro spektaklių lazdelinės lėlės, primenančias grynojo realizmo estetiką, vėlesnės bei šių dienų dailininkų stilizuoti charakteriniai personažai.

Švietėjiški projekto „Lėlės kaip žmonės“ renginiai skiriami ne tik vaikams, bet ir įvairaus amžiaus bei interesų žmonėms – menininkams ir pedagogams, tėveliams su vaikais, moksleiviams, studentams ir visiems, kuriems įdomu kodėl žmogus nuolat grįžta prie lėlės, bandydamas atspindėti suvokimą apie Būtį lėliška forma – simboliu, metafora, talpiu įvaizdžiu, ženklu ar sudvasintu daiktu.

Šį meninį-edukacinį projektą Klaipėdos lėlių teatras iniciavo prisidėdamas prie renginių skirtų profesionaliojo Lietuvos lėlių teatro 70-mečiui. Jo kuratorė – teatrologė Salomėja Burneikaitė.

Projekto tikslas – pristatyti Klaipėdos krašto žmonėms kelių kartų lėlininkų praktikų veiklą. „Lėlės kaip žmonės“ primins kai kuriuos Lietuvos lėlių teatro istorijos puslapius bei faktus įrašytus ties Klaipėdos vardu.

Paroda atidaryta spalio 5 d. „Lėlių muziejaus“ šeimininkė Kauno valstybinio lėlių teatro aktorė Elena Žekienė su mažaisiais lankytojais susitiks spalio 6 ir 7 d. 12.30 val., pakviesdama į „Skudurinės Onutės svetainę“. Vėliau į pažintines popietes bei edukacinius užsėmimus kviečia Klaipėdos lėlių teatro žmonės. Norintieji galės susipažinti su įvairia lėlių valdymo technika, sužinoti kaip gimsta ir atgyja lėlės, turės galimybę pamatyti specialiai parengtą programėlę, paimti į rankas teatrinę lėlę. Visą mėnesį Kauno lėles klaipėdiečiai galės ne tik lankyti, bet ir jas piešti, fotografuoti, kitaip kalbinti. Geriausi darbai numatomi eksponuosime parodoje „Kauno lėlių portretai“.

Meninis-edukacinis projektas „Lėlės kaip žmonės“ – galimybė Klaipėdos krašto žmonėms gauti žinių apie lėlių teatro meną ir puiki proga per lėles sužinoti įdomių dalykų apie žmones, paskyrusiems joms gyvenimą.

Klaipėdos lėlių teatro informacija

 

Atgal Komentarai