'06
Andrus Joonas

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Andrus Joonas
Instaliacija "Aledoia 233 arba paminklas kapitalizmo aukoms"
Paroda "1,5 day after the war"

-----------------------------------------------------------------------------------------------


Permainų! Gero gyvenimo! Laisvės!

Ar kada nors pagalvojote, jog JŪS galite tapti šių šūkių auka? Auka naujos epochos, kuri keičia visuomeninius santykius? Ar pastebėjote kaip aplinką keičia visa griaunančios naujos jėgos? Atsakydamas į tai, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras pradeda meno industrijos statybas! Pirmąją plytą “Menų ir amatų kvartale” padės Estijos undergraund‘o klasikas Andrus Joonas. Menininkas teigia: “Komunistinis mitas labai brangiai kainavo, tačiau kapitalizmui taip pat mažai rūpi žmogaus svajonės ir norai. Daug, labai daug žmonių neprisitaikė prie naujų “Iš- gyvenimo” sąlygų ir yra tarsi “niekur” – sulaužyti, demoralizuoti, pasimetę. Tačiau nei viena santvarka negali išprievartauti žmogaus, tik jis pats pajėgus save keisti.”

Viešai atsisakęs savo CV, menininkas - anarchistas į kapitalizmą žvelgia ironiškai kaip į balta, “teisinga” spalva padažytą komunizmą. Visiems gerai pažįstamoje Klaipėdos menininkų kiemelio terasoje A.Joonas kuria sovietmečio interjero instaliaciją “Aledoia 233 or monument for the victims of capitalism”/ “Aledoia 233 arba paminklas kapitalizmo aukoms”. Po kelių mėnesių ši instaliacija negrįžtamai išnyks kartu su terasa, kurioje jus dar šiandien geriate alų. (Bohemišką “arklidę” netrukus pakeis modernus menininkų dirbtuvių kompleksas!). Skubėkite gal jūsų bokalas ar kavos puodelis taps istoriškai paskutiniu!

Centro galerijoje menininkas pristatė paveikslų ciklą “1,5 day after the war”. Tai ypatingais, autorinės technologijos lakais padengtos dailininko viršutinių ir apatinių rūbų, paklodės, čiužinio, rankšluosčio ir kitos intymios detalės. “Specialiai ilgai dėvėti drabužiai, sugėrė mano dvasią ir tapo tokie pat laisvi kaip ir aš”, - teigia šiuolaikinis šamanas A.Joonas.

ANDRUS JOONAS /Estija/. Tapytojas, instaliacijų ir performansų kūrėjas. Neprisirišęs nei prie vienos meno srities, tačiau provokuojantis visose. A.Joonas labiausiai išgarsėjo “Road – Artu”, t.y. didžiuliais ištapytais stendais Estijos keliuose bei dalyvavimu skandalingoje neformalios Estijos meno akademijos “NON GRATA” veikloje.

• A. JOONO paroda ir instaliacija Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre tęsia įstaigos kultūrinių mainų programą Baltijos respublikose.

Atgal Komentarai