Informacija
FESTIVALIS SHOCK ACADEMIA SKELBIA PAVASARĮ

2013 03 18

80-metį švenčianti Lietuvos muzikos ir teatro akademija balandžio 2-6 dienomis kviečia į tarptautinį studentų šiuolaikinio šokio festivalį SHOCK ACADEMIA, kuris žada pristatyti įdomiausius Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos šiuolaikinio šokio studentų spektaklius. Trečius metus vyksianti SHOCK ACADEMIA pakvies į gerai pažįstamas ir dar žiūrovų neatrastas erdves – spektakliai vyks Menų spaustuvėje bei LMTA Teatro ceche.

Lietuviškoje festivalio programos dalyje bus pristatomi šiuolaikinio šokio studentų darbai – nuo gerai Lietuvos publikai pažįstamų spektaklių iki premjerinių pasirodymų. SHOCK ACADEMIA festivalį pradės Lietuvos publikos simpatijas pelnęs LMTA studenčių spektaklis „Druska“, o miniatiūrų vakare žiūrovai turės galimybę išvysti Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei Klaipėdos universiteto studentų pasirodymus. Festivalio metu bus taip pat pristatytos dvi žinomų choreografių Airos Naginevičiūtės ir Rūtos Butkus šiuolaikinio šokio premjeros.

„Nepaisant mažėjančių finansavimo galimybių, festivalis SHOCK ACADEMIA atranda naujus būdus pristatyti jaunuosius šiuolaikinio šokio profesionalus plačiajai auditorijai. Šiemet dairomės į Lietuvos regionus: numatome parodyti Klaipėdos universiteto šokėjų spektaklį, festivalio programą taip pat papildys itin svarbi naujovė – projektas SHOCK OFF, skirtas jauniausiems, pradedantiesiems ir galbūt būsimiems garsiems šiuolaikinio šokio kūrėjams ir atlikėjams iš visos Lietuvos. Neatsisakome ir festivalio tarptautiškumo – stengiamės prisivilioti jaunas šiuolaikinio šokio trupes iš užsienio“ – pasakojo festivalio meno vadovė, LMTA Šokio ir judesio katedros docentė Aira Naginevičiūtė.

Festivalyje dalyvaus šokėjai iš Latvijos kultūros akademijos, Lenkijos nacionalinės Liuwik Solski dramos mokyklos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei Klaipėdos universiteto.

„Šių metų SHOCK ACADEMIA dalyvaujantys svečiai iš užsienio – latviai ir lenkai – pristatys itin vyriškus ir gražiai su lietuvių programoje vyraujančia moteriška linija kontrastuosiančius spektaklius. Žiūrovai galės išvysti gerai žinomo lenkų choreografo Jacek Luminki premjerinį studentų darbą „Iš visos širdies tave myliu, Magdalena”, kuris Lenkijoje buvo pristatytas vos prieš keletą mėnesių. Taip pat į festivalį atvyks Latvijos kultūros akademijos studentai su šiuolaikinio šokio pasirodymu „Aš papasakosiu apie...”, kuriame ne tik išvysime šokančius studentus, bet ir juos išgirsite“ – kalbėjo festivalio vadovė Rima Narbuntaitė.

Festivalis SHOCK ACADEMIA
2013 m. balandžio 2-6 d., Menų spaustuvė (Šiltadaržio g. 6, Vilnius), Teatro cechas (Kosčiuškos g. 12, Vilnius)

Daugiau informacijos:
www.shockacademia.lt
http://www.facebook.com/shockacademia

Kulturpolis.lt

Atgal Komentarai

Kiti:
 
Susiję:
 
Užsisakyk naujienas:
 
Paieška:
 
Naujienose  
Archyve  
Ieškoti:
nuo: iki:
 
 
Žymės