'09
Krzysztofo Kieślowskio filmų ciklo „Dekalogas“ peržiūra

Balandžio 6-8 d. 17.30 val., 10 d. – 19 val., o 11 d. – 15 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (Daržų 10/ Bažnyčių 4), bendradarbiaujant su Lenkų institutu Vilniuje, bus rodomas lenkų režisieriaus Krzystofo Kieslowskio filmų ciklas „Dekalogas“.

Unikalus dešimties serijų ciklas kurtas pagal dešimt Dievo įsakymų. Drąsiausias K. Kieslowskio (1941-1996) meninis projektas gimė iš šių dienų žmogaus sąmyšio ir pasimetimo jausmo. Kiekvienos ciklo dalies personažai yra vieno tipiško Varšuvos daugiabučių namų kvartalo gyventojai, tačiau jų problemos universalios. Ciklo nesieja vientisas veiksmas ir įvykiai, atskiros kiekvieno filmo istorijos pasakoja paprastų žmonių dramas, atliepiančias skirtingų Dievo įsakymų turiniui. Tačiau scenarijaus autoriai Krzysztofas Kieślowskis ir advokatas Krzysztofas Piesiewiczius jiems suteikė kiekvienam žiūrovui (nepriklausomai nuo jo pasaulėžiūros ar religinių įsitikinimų) priimtiną formą.

Ciklas buvo kuriamas 1988-1989 m. Ypatingo atgarsio sulaukė dvi jo dalys: „Trumpas filmas apie žudymą" ("Dekalogas, V"), apdovanotas „Felixo" prizu geriausiam Europos filmui, Gdynės ir Kanų festivalių prizais, ir „Trumpas filmas apie meilę" („Dekalogas, VI"). Jie atnešė režisieriui pasaulinę šlovę ir suteikė galimybę užsienyje įgyvendinti didelius projektus. „Dekalogo" kūrime dalyvavo puikūs kino operatoriai: Edwardas Kłosińskis, Piotras Sobocińskis, Sławomiras Idziakas ir kiti, ciklui muziką kūrė Zbigniewas Preisneris.

Krzysztofo Kieślowskio filmų ciklo „Dekalogas“ peržiūra:
04 06 - 08 d. - 17.30 val.
04 10 - 19 val.
04 11 - 15 val.

Nemokamai

Partneris:
INSTYTUT POLSKI
LENKŲ INSTITUTAS 
www.lenkukultura.lt

Atgal Komentarai