'09
Literatūros vakaras #14

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (Daržų 10 / Bažnyčių 4) kovo 20 d. 18 val. literatūros vakare poetas Aidas Marčėnas pristatys savo nepublikuotus tekstus. Jį kalbins literatūrologas Marijus Šidlauskas.

A.Marčėnas kūryboje daug dėmesio skiria eilėraščio formai, skambesiui, rimui, ritmui. Literatūrologė Brigita Speičytė poeto kūrybą apibūdina: <..> „poezija pasižyminti klasikiniu formos meistriškumu, turtinga intertekstine žaisme, įtraukiančia moderniosios lietuvių, rusų poezijos tekstus, iš tradicijos perimta poezijos kaip tiesos nušvitimo samprata. Tačiau Marčėno laikysenai būdinga „blogo Tradicijos mokinio“ savijauta, patiriama ir su ironija išsakoma žodžio kaip tuščio, savaime besidauginančio virtualaus ženklo vis stiprėjanti pajauta, kultūros kaip triukšmo ir šiukšlyno, užteršiančio pasaulį, žmogaus sąmonę, išgyvenimas. Poetinio logoso, kaip pasaulio ir tiesos reiškėjo postmoderni degradacija – viena svarbiųjų Marčėno poezijos temų bei problemų.“

Rašytojas išleido vienuolika knygų. Už naujausiąją eilėraščių knygą „Šokiai“ apdovanotas Jotvingių premija. Poetas yra Nacionalinės kultūros ir meno premijos (2005), “Poezijos pavasario” (1994) laureatas, jam suteiktos J. Lindės-Dobilo (1999) ir Zigmo Gėlės - Gaidamavičiaus (1989) premijos.

Literatūros vakare rašytojas kalbės apie savo dar nepublikuotus tekstus. Vakarą ves literatūrologas, Klaipėdos universiteto docentas, Marijus Šidlauskas.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro literatūros vakarus remia Kultūros ministerijos Skaitymo skatinimo programa.

Atgal Komentarai