Rezidentūra
Kultūrų komunikacijų centro rezidentūroje – tapytojas Manfred Gipper

Spalio mėnesį Kultūrų komunikacijų centre (Bažnyčių g. 4)  laukia pažintis su tapytoju Manfred Gipper (Berlynas, Vokietija).

Prieš keletą metų viešėjas Lietuvoje, menininkas Manfred Gipper sugrįžta į uostamiestį. Šį kartą ne tik susipažinti su krašto gamta, vietos gyventojų papročiais ir įpročiais. Į Klaipėdą tapytojas atvyksta kūrybinei rezidencijai, tikslu – sukurti ciklą koliažų/ tapybos darbų, kuriuose istorijos šešėliai ir nūdiena  tampriai persipina poliseminėse miesto erdvėse.

„Šiandien Lietuva nepriklausoma šalis, bet ne taip seniai buvo bandoma perrašyti jos istoriją, kažkieno „gera“ valia „nežymiai“ koreguojant savęs suvokimo, tautinio identiteto riboženklius. Neformalūs pokalbiai su vietos gyventojais man taip pat ledo suprasti, jog šis laiko tarpsnis nėra ir negali būti užmirštas Analizuojant šias temas prisiminiau palimpsesto (gr. palimpsēstos - pakartotinis rašymas ant nuvalyto papiruso ar pergamento) terminą. Šią meninę metaforą pasirinkau norėdamas įprasminti savo kaip menininko žvilgsnį į buvusią ir esamą uostamiesčio architektūrinę atmosferą, miesto  kraštovaizdį, čia gyvenusius, ir gyvenančius žmones“, kalbėjo menininkas.

Manfred Gipper kūrybinė rezidencija (10.2 d. -10.30 d.) – rezultatas kultūrinių mainų tarp Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro ir  menininkų namų „Lukas“ ( Arenshopas, Vokietija).

Foto iš menininko puslapio: http://www.manfredgipper.de/

KKKC info

 

Atgal Komentarai