Rezidentūra
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre reziduos menininkė, tapytoja, animacinių filmų kūrėja Ieva Bunokaitė

Nuo 2010 m. gegužės 5 d. iki birželio 5 d.  Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (Bažnyčių g. 4)  reziduos menininkė, tapytoja, animacinių filmų kūrėja Ieva Bunokaitė (Vilnius).
  
Filmo kūrimas prasideda nuo scenarijaus. Sekantis žingsnis- parinkimas tinkamų meninių priemonių. Animaciniai filmai būna skirtingi ir labai įvairūs: piešti, lipdyti iš plastilino, lėliniai. Animacija - tai menų sintezė: literatūra, muzika, dailė ir apie tai su vaikais tinkamiausia kalbėtis kūrybinio proceso metu. Pats didžiausias atlygis – pamatyt ekrane judančius personažus...

I.Bunokaitė susidomėjusi animacinių filmų vaikams kūrimu į Klaipėdą atvyksta įgyvendinti vieną iš daugelio savo kūrybinių sumanymų – kartu su uostamiesčio moksleiviais sukurti animacinį filmą. Pasak, menininkės, animacinius filmus mėgsta suaugę ir maži, tačiau ne daug kas žino kaip jie kuriami, kiek šis procesas reikalauja laiko, darbo sąnaudų, įgūdžių, kol išsvajotą vaizdą matai ekrane. Bet kas susidomi šia meno rūšim, lieka neabejingu jai visą gyvenimą.

Animacija, kaip ir visas kinas, yra kažkas magiško, vieną kartą pabandžius sukurt savo filmą noris ir toliau nesiskirt su kino pasauliu. Vietoje sudėtingų  kamerų naudojant skaitmeninius foto aparatus, vietoje  montažinių – kompiuteris, šis kino žanras tapo pasiekiamas daugeliui. Dabartinių technologijų dėka animacinių filmų kūrimo procese gali dalyvauti net ir neprofesionalūs „kino kūrėjai“, vaikai. Vaikai ne tik mėgsta žiūrėti animaciją, jie pats didžiausias kūrybiškumo nestokojantis potencialas. Mažųjų kūrėjų darbai neliko nepastebėti animacinio kino profesionalų - vis daugiau festivalių žiūrovų auditorijai sudaro galimybes matyti ir vaikų sukurtus filmus.

2010 m. rudenį  organizuojamas  aštuntas tarptautinis animacinių filmų festivalis, kuriame daug dėmesio skiriama vaikų  sukurtam kinui.Vėliau ši šventė iš Vilniaus keliaus į Šiaulius, Panevėžį, Klaipėdą. „Kultūrplyje“ reziduosianti menininkė I.Bunokaitė sieks, jog drauge, su skirtingose Klaipėdos mokyklose besimokančiais vaikais sukurtas animacinis filmas, dalyvautų šiame festivalyje.

KKKC inf.    

 

Atgal Komentarai