Rezidentūra
Radiniai

-------------------------------------------------------------------------------------------
RASTA UOSTAMIESTYJE
-------------------------------------------------------------------------------------------

2007m. liepos mėnesį Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC) pasirašė mainų sutartį su Arenshopo (Vokietija) „Lukas“ menininkų namais. Susitarta pasikeisti menininkais, kurie atvyktų ir kurtų vietoje. Klaipėdoje planuojama įkurti site-specific rezidentūrą: kūrybinis darbas atliekamas atsižvelgiant, inspiruojant tam tikrai vietai. Menininkai atvyksta į vietovę, gyvena ir kuria ten kurį laiką. Darbuose paprastai vyrauja gamtos, kraštovaizdžio įspūdis, kuris jungiamas su ilgalaikiais vietos skulptūriniais elementais.

Rugsėjo pradžioje į Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrą atvyko pirmasis iš dviejų vokiečių menininkų, pasiūlytų „Lukas“ menininkų namų. Fotografas Kristianas Hagemanas (Christian Hagemann) atvyko iš Hamburgo ir jau trys savaitės kaip gyvena Klaipėdoje.

Rugsėjo 20 d. 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (Daržų 10 / Bažnyčių 4) buvo pristatyta uostamiestyje reziduojančio fotografo Kristiano Hagemano paroda „Radiniai“.  Parodoje autorius pristatys darbus, kurie reflektuoja jo patirtį Klaipėdos mieste.

„Nuotraukų ciklas „Radiniai“ supažindina su naudojimo pėdsakais ir žmogaus akivaizda viešojoje terpėje. Fotografija, pati savaime yra pėdsakas, teikia ne tik užuominą, kur buvę šie pėdsakai, bet ir kas juos paliko. Aš žaidžiu su šiuo fotografiniu netikrumu ir, rodos, „tai būta čia“. Ignoruojant kišimąsi į rastas situacijas ir minimalias vietų specifines sąrankas, paprastos vietos atrodo šiek tiek kreivos ir deformuotos. Nuotraukos tampa atskirtomis nuo jų aktualiųjų realybių ir pereina iš fakto į fiksaciją, pavaizduoti objektai - iš atsitiktinumo į iš anksto apgalvotas reikšmes. Nedidelis įsikišimas, rodos, yra atsakymas į tai, ką radau, ir atveria naują perspektyvą kitam kasdieniškumui ir matytoms situacijom. Fotografijų serija „Sutrumpinimas“ veda aktualiu trumpu keliu per viešąsias žalias vejas ir parkus kaip atspirties taškas ir metafora žmonių įpročiams ir jų atsakui į sustyguotą miesto terpę.“ – sako pats autorius, Kristianas Hagemanas.

Atgal Komentarai