'07
Poliarinio rato meilužiai

-------------------------------------------------------------------------------------------
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC) ir VšĮ „Meno avilys“
PRISTATO
“Kino po atviru dangumi 15 min. po devintos” programą
-------------------------------------------------------------------------------------------

Rugsėjo 6 d. (ketvirtadienis) 20.00 val.
"Poliarinio rato meilužiai" (Los Amantes del Círculo Polar) (112 min., 1998 m., Ispanija, Prancūzija, ispanų k., subtitrai anglų k.)  

Rež. Julio Medem

Kas slypi po vardu, ženklu? Ką jis dar gali žymėti? Ana ir Otto rašė vienas kito vardus nelyginant ženklus, atsisakė laikinumo, gyveno viename rate, mylėjo(si), svajojo apie poliarinę dieną, kuomet už horizonto nenusileidžia “vidurnakčio saulė”. Išvien stengėsi atsakyti į klausimus, į kuriuos nėra atsakymų.

Julio Medem vysto, rodos, paprastą meilės istoriją, bet poetiškas režisieriaus kalbėjimo būdas, nekasdieniški dialogai daro siužetą gilų ir ypatingą. Visos istorijos atvaizdavimo detalės ekrane puikiai iliustruoja kiekvieną pasakojimo žodį. Nors centre žmonių emocijos, filmas palieką ganėtinai šaltą įspūdį. Tačiau tai tikriausiai tik stichiškas šaltis iš šiaurės, bandantis atvėsinti mylimųjų kaktas ir prigesinti meilės formas. Nepaisydami šalčio du meilužiai stengėsi paneigti nenumaldomą pabaigos grėsmę, gyveno rato formos atsitiktinumų pasaulyje, kuriame oras buvo pripildytas prasmingo laukimo nuotaikos.

Atgal Komentarai