'07
Mobilizacija

--------------------------------------------------------------------------------------------
Klaipėdos eksperimentinės muzikos
MOBILIZACIJA
--------------------------------------------------------------------------------------------

V a l d e m a r a s   M a n o m a i t i s

Valdemaras užaugo tada statomam viename iš Klaipėdos rajonų: šalia kiemo ar kitapus gatvės vykdavo statybos.  Pramonės objektai papildė pasaulį garsais. “Aš mėgdavau jų klausytis ir groti gitara, jiems pritariant, vėliau pastebėjau, kad šie garsai kone sąmoningai man akomponuoja”, - pasakojo V.Manomaitis.

Apie 2001 metus V.Manomaitis pačio pasidarytu magnetinio lauko "nuėmėju" Vilniuje įrašinėjo aplinkos garsus. Tokiu būdu prieita prie skaitmeninio garso artimo clics and cuts, ambient, noise stilistikoms. Muzika komponuojama naudojant DIY instrumentus (maži elektriniai motoriukai, buitiniai daiktai įgarsinti kontaktiniais mikrofonais).

“Skambant namie įrašytam fonui, pritarsiu savo "instrumentais", improvizuosiu kompiuteriu arba elgsiuos pagal nuotaiką”, - patikino atlikėjas.

Kontaktas: vma001@gmail.com

S i s t e r   O f   N i g h t

“Sister Of Night” pirmosios dainos, įtakotos tokių grupių kaip Depeche Mode, Clan Of Xymox, The Cure ir Front 242, gimė dar 1992 m. Bandymai burtis į kelių muzikantų grupę buvo nesėkmingi.

Likusi viena Jurgita toliau rašė dainas, kūrė joms muziką, dainavo chore, daug laiko skyrė šokiui. Paskui sekė labai sudėtingas laikotarpis ir visiška tyla... iki 2005-ųjų metų vasaros, kai „gimė“ pirmasis demo albumas „Eksperimentai“. 2006-ųjų gegužę “Sister Of Night” debiutavo III-jame Depeche Mode gerbėjų festivalyje Vilniuje. Projekto muziką galima apibūdinti kaip synthpop ir industrial mišinį.

Kontaktas: sisterofnighttime@yahoo.co.uk

http://naktiesesuo.blog.co.uk/

N E U R O N i n e

“NEURONine” – projektas gimė 2005 m. vėlyvą vasarą. Tuo metu grojęs ir dainavęs progressive metal grupėje “Silhouette” Valekas, nutarė pailsėti nuo sunkiųjų rifų. Prasidėjo eksperimentai su elektronine muzika. Vėliau į pagalbą buvo pakviestas ir brolis Eugenijus (grojantis solo gitara jau minėtoje grupėje). Projekto grojamai muzikai įtakos turėjo  goth/synth-pop stiliaus atlikėjai. Kolektyvo dainų stilius varijuoja nuo future-pop/dark wave iki electronic/ambient instrumentalinių kompozicijų.

Kontaktas: neuronine@gmail.com

http://www.myspace.com/neuro9

V I H R

VIHR garsyną tvarko Dima. Muzikantas grojo įvairiose metalinės (ir ne tik) stilistikos grupėse Gargžduose, Klaipėdoje, Vilniuje, tačiau lygiagrečiai kūrė ir vienas. 2005 metų vasarą VIHR materializavosi albume "Tochka nasyschenija". Jame orientuotasi į minimalizmą, ne "rokenrolą" (rokenrolinėmis priemonėmis), panėrimo būsenas per purviną monotoniją. Jau kurį laiką muzikantas gyvena Maskvoje ir galvoja apie VIHR pratęsimą.

Klaipėdoje VIHR pristatys programą "Prevratilsia" (“Pavirto”). Formaliai muziką galima apibūdinti kaip triukšmo debesį, ambientinį kreipinį, visadarės energijos transformaciją. Visa muzika buvo/bus įrašyta/atliekama gyvais instrumentais. Tai bus įdomi kelionė, derinant gyvą atlikimą ir įrašytą medžiagą. Dėmesys skiriamas atlikėjui ir bosinei gitarai. Klausytojų laukia premjera. Dima sako: “atlikti tai Klaipėdoje, man didelė garbė”.

Kontaktas: dmitrij.silov@gmail.com

T A K A

Kamufliažas ir elektroninė muzika - šis derinys Lietuvos scenoje asocijuojasi su ne kuo kitu, bet kategoriškuoju bytomeisteriu McKaru. Ataka - tai šio žinomo elektronikos underground'o rezistento projektas, įkurtas prieš 10 metų ir iki pernai ilsėjęsis kibernetinėse saugyklose... Kol atėjo valanda vėl jį prikelti, primenant ankstesnę McKaro kūrybą, kuri šiame projekte randa keistas psichodelinės ritmikos sąsajas su tuo, ką kompozitorius kuria dabar. Per visą gyvavimo laiką, tai bus 7-asis viešas Ataka pasirodymas. Savo muzikai apibūdinti, autorius neturi vieno pavadinimo - tiek įvairių stilistinių potėpių joje persikloję, kad lieka įvardinti tik abstrakčiu pure electronics terminu. Klausytojai, žinoma, neturėtų tikėtis easy listening muzikytės... Kaip įprasta, kartu su garsu klausytojai gaus ir McKaro kruopščiai paruoštą, kreivą video projekciją, kurioje dominuos eksperimentinio kino kadrai.

(ATAKA info parengta pagal www.kunigunda.lt )

Kontaktas: mckarui@dangus.net

Atgal Komentarai