'07
Skulptūriniai veiksmai

--------------------------------------------------------------------------------------------
Paroda "Skulptūriniai veiksmai"
--------------------------------------------------------------------------------------------

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras ir Klaipėdos vokiečių bendrijos S.Dacho namai 2007 m. balandžio – rugsėjo mėn. rengia „Vokiečių kultūros dienas Klaipėdoje 2007: Karališkas miestas“. 9-osios „Vokiečių kultūros dienos Klaipėdoje 2007“ dedikuotos Prūsijos karalienei Luizei ir baigiamos paroda “Skulptūriniai veiksmai”.

Paroda sudaryta iš dviejų dalių. Viena atidaryta rugpjūčio 23 d. 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (Daržų 10 / Bažnyčių 4, Klaipėda) ir veikė iki rugsėjo 12 d., o antroji - rugpjūčio 24 d. 18 val. A. Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto 16, Palanga).

„Skulptūriniai veiksmai“ – tai tęstinis aktualios šiuolaikinės skulptūros tendencijoms skirtas projektas, pristatantis performatyvios skulptūros formas: interaktyvią skulptūrą, skulptūrinę instaliaciją, video skulptūrą bei skulptūrinį performansą; tematizuojantis pokyčius nuo 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų. Visoms čia pristatomoms menininkų pozicijoms būdingas paties menininko kūno integravimas į skulptūrinį darbą ar į darbo kūrimo procesą.

Parodoje dalyvauja tarptautinį pripažinimą pelnę menininkai, tokie kaip performanso srityje dirbanti turkų kilmės menininkė Nezaket Ekici, studijavusi prof. Marinos Abramovic klasėje, kviečiama į reikšmingas parodas tiek JAV, tiek Europoje (Venecijos Bienales dalyvė); Vassiliea Stylianidou, studijavusi prof. Rebecca Horn klasėje, viena garsiausių šiuolaikinių Graikijos video menininkių. Nemaža „Skulpturale Handlungen“ projekto dalyvių dalis savo kūrybinę veiklą pradėjo studijuodami skulptūrą Miuncheno Vaizduojamųjų Menų Akademijoje (Anne Wodtcke, Isabel Haase, Heike Döscher, Christian Engelmann, Patricija Gilytė, Nezaket Ekici, Stefan Wischnewski), todėl tai gera proga Lietuvos meno žiūrovui susipažinti su vadinamąja Miuncheno mokykla. Į atvykusių menininkų gretas įsijungs ir lietuviai: “Gliukų“ teatro režisierius Benas Šarka ir choreografas Andrius Pulkauninkas.

Menininkų kolektyvas pristato novatorišką požiūrį į skulptūros objektą ir erdvę. Autoriai savo kūną traktuoja kaip meninę medžiagą, kuria galima išsakyti norimas mintis ir deklaracijas. Kūriniuose kūnas užima paprastai sukuriamo objekto poziciją ir žiūrovui perduoda informaciją. Šitokioje parodoje ir gyvuose veiksmuose patys autoriai atlieka meno kūrinių funkciją. Parodoje bus atliekami gyvi performansai, rodoma dokumentine medžiaga iš anksčiau atliktų "skulptūrinių veiksmų", pristatomi video- ir foto- atspaudai.

 

 

Atgal Komentarai