'07
Giedrius Liagas

--------------------------------------------------------------------------------------------
UŽKODUOTI GIEDRAIUS LIAGO PRANEŠIMAI
--------------------------------------------------------------------------------------------

Rugpjūčio 17 d. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (Daržų g. 10 / Bažnyčių g. 4) buvo atidaryta Giedriaus Liago personalinė fotografijų paroda.

Nuo 1987 metų Lietuvos fotografijos scenoje aktyviai dirbantis fotomenininkas, šiemet švęsiantis savo keturiasdešimtmetį, tik pirmą kartą pristatys savo kūrybinius darbus uostamiestyje.

Giedrius Liagas priklauso viduriniosios kartos fotografų grupei, įnešusiai į Lietuvos fotografiją eksperimentinio atvaizdo perteikimo gaivų gūsį. Autorius kaip ir kolegos fiksuoja ne tik svarbius momentus, bet taip pat panirsta į kasdienių situacijų ir buitinės rutinos sūkurį. Kita vertus iš lietuviškos fotografijos nonkonformistų būrio Giedrius išsiskiria vitališkais koloristiniais eksperimentais, mechaniniu fotoatvaizdo pažeidimu. Taikliai jaunesnio kolegos darbus apibūdino vienas iš lietuviškos fotografijos mokyklos kūrėjų Aleksandras Macijauskas: “Atrodo, kad Giedrius Liagas savo kūryboje atsuko laiką atgal į 1963 m., kai Kauno fotografai savo fotodarbus konstravo pagal dailės kanonus, pakylėjo tuos pamirštus principus į aukštesnę pakopą, atitinkančią šios dienos postmodernizmo koncepcijas. G. Liago darbuose vyrauja forma, dažnai iš fotografijos dokumentalumo palikdama tik pėdsaką. Užkoduodamas turinį, G. Liagas priverčia žiūrovą žaisti jo sumanytą minties šifravimo žaidimą.”

Giedrius Liagas yra surengęs daugiau nei dešimtį personalinių parodų. Fotografijos saugomos Lietuvos, Rusijos, JAV ir Japonijos muziejuose. Autorius dirba Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės fakultete mokymo meistru, dėsto fotografiją Kauno Vytauto Didžiojo bei Kauno technikos universitetuose.

Atgal Komentarai