'07
Šviesoraščiai

-------------------------------------------------------------------------------------------
RAŠTAI ŠVIESOJE
-------------------------------------------------------------------------------------------

Rugsėjo 14 d.  Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (Daržų 10 / Bažnyčių 4) buvo atidaryta paroda “Šviesoraščiai”.

Parodoje pristatyti darbai tai visą vasarą trukusių pinhole dirbtuvių rezultatas. Birželio – rugpjūčio mėnesiais dvidešimt penki skirtingo amžiaus dirbtuvių dalyviai, vadovaujami fotografo Gintauto Trimako, susipažino ir kūrė pasitelkę pačią archaiškiausią fotografijos techniką. Pinhole fotografijoje kamera sukuriama iš pačių kasdieniškiausių buitinių objektų, o fiksuojamas vaizdas žiūrovus pasiekia neperfiltruotas modernios optikos.

Arba kaip sako Gintautas Trimakas: “Tai keliolika sekundžių nesumeluoto mūsų gyvenimo”. Pinhole kameros esmė – per miniatiūrinę skylutę patekusios šviesos suformuojamas atvaizdas. O ant jautrios medžiagos liekantys šviesos įrašai – pinhole fotografijos.

Dirbtuvių metu dalyviai, išbandę įvairius fotografavimo metodus (fotografuojant ant tradicinės fotojuostos, fotopopieriaus, diapozityvų), pasirinko sau tinkamiausią ir bandė atskleisti lokalios bendruomenės būsenas. Vieniems dirbtuvių užsiemimiai atstojo keletą spontaniškų vasaros dienų, patenkinančių žingeidumą ir numalšinančių smalsulį. Tuo tarpu kiti: Ramūnas Šapas, Jurgis Paškevičius, Nidas Arkušauskas, Marijus Bružila, Darius Jogminas – sukūrė fotografijos ciklus, kuriuose plėtoja savitas fotografines strategijas. Pinhole fotografijos specifinė estetika autoriams pasitarnavo kaip priemonė leidžianti savaip ir intriguojančiai pažvelgti į mus supančią aplinką, ją analizuoti, perkurti ir įsisavinti. Paroda “Šviesoraščiai” kupina spontaniško veiksmo, pažinimo džiaugsmo ir jau brandžių kūrybinių sprendimų.

Pinhole dirbtuves organizavo Lietuvo fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius ir Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, o jų įgyvendinimą užtikrino Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Kultūros ir sporto rėmimo fondas, Klaipėdos miesto savivaldybė.

 

Atgal Komentarai