'07
Paruošta istorijai

--------------------------------------------------------------------------------------------
PARUOŠTA ISTORIJAI
--------------------------------------------------------------------------------------------

Kiekvienas Jūratės Rekevičiūtės kūrybinis krustelėjimas yra lyg smūgis lazda per makaulę snaudžiančiam medituotojui. Grafikė neleidžia užmigti nei sau, nei žiūrovui, vis keisdama taisykles, kaip ugnis degindama rėmus, klišes ir tai, kas iš pirmo žvilgsnio nedega; improvizuoja stiliais, žanrais, medžiagomis. Renesansiškas universalumas – ji grafikė, dizainerė, scenografė, aksesuarų kūrėja, performerė ir...

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras Klaipėdos dailės parodų rūmuose (Aukštoji g. 3), lapkričio 9 d. pristatė J.Rekevičiūtės grafikos parodą „Paruošta istorijai". Tai garsių asmenybių (J.Cortazar`as, E.Lucie- Smith`as, J. Ivanauskaitė, Tėvas Stanislovas, D. Urbonavičiūtė ir kt.) drabužių reljefiniai atspaudai.

Ar žmonės iš tiesų spinduliuoja dvasingumą? Ar galime jį pajausti, ar tik susikuriame šį jausmą iš faktų, nuojautų ir įsitikinimų? Jūratė Rekevičiūtė atspaudžia įvairių Lietuvos ir pasaulio kultūrą formuojančių asmenų rūbus. Ar žymios rašytojos, verslininkės, dizainerės, meno kritiko rūbas gali atlikti šiuolaikinės relikvijos funkciją? Ar šie atspaudai beverčiai be tiesioginio susidūrimo su šiais asmenimis ar jų veiklos pažinimo? Šlovės laikinumo, fundamentaliųjų žmogiškųjų vertybių bei istorinės laiko slinkties klausimai – rūbų atspaudų bei šalia pateiktų menininkės žymių, mylimų, svarbių žmonių gyvenimų aprašymų santykiuose.

Atgal Komentarai