'07
2007-ųjų paskutinė paroda

Gruodžio 14 d.  užklupo paskutinis ryškus meteorų srautas, geminidai iš Dvynių žvaigždyno pažerė iki 75 meteorų strėlių per valandą ir savo sukurtu reginiu prilygo patiems Perseidams. Nedaug užaugęs jaunas Mėnulis pasislėpė, prasidėjus nakties fejerverkui, ir Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras kvietė į finalinę metų parodą intriguojančiu pavadinimu „PASIDAUGINAM“.

Parodoje penkios jaunos, žavios ir pašėlusios menininkės preparuoja šiuolaikinės tekstilės veidą ir kūną. Preparuoja nuo pakaušio iki kojų pirštų. Preparuoja mus ir mūsų stereotipus, pojūčius, manipuliacijas, optinius ir dvasinius efektus, anatomiją, istoriją ir skaitmenines technologijas. Menininkės drąsiai varijuoja įvairiomis technologijomis nuo kompiuterinio žakardinio audimo, šilkografijos iki autorinių kimšimo, audimo technikų, kurios įvairiai ir labai netikėtai atsiskleidžia paveiksluose, objektuose, instaliacijose. Parodoje šiuolaikinės tekstilės kūrinius pristatys: Audronė Andrulevičienė „Bespalviai“, Jūratė Kazakevičiūtė „Marionette“, Bronė Neverdauskienė „Tiražas Nr. 1 (Laukite tęsinio)“, Monika Žaltauskaitė-Grašienė „Pakaušiai“, Rasma Noreikytė „Užmerkta“. Lanksti, spinduliuojanti, ironiška ir kontraversiška paroda narsto meną ir žmogų.

Speciali kalėdinė Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro dovana miestui – instaliacija „Meno kiemo“ dirbtuvėse. Eglutė, proginiai personažai ir...

Atgal Komentarai