'09
Meno skirtumai ir pastangos juos išlaikyti

Tik ką Eskilstunos šiuolaikinio meno centre viešėjo „Kultūrpolio“ projektas „Meno tvermės dėsnis“.  Ši paroda tęsis iki 2010 m. sausio 11 dienos.

O šį penktadienį, gruodžio 11 d., 18 val. kviečiame jus į Klaipėdos dailės parodų rūmus (Aukštoji 3 / Didžiojo Vandens 1) kur „Kultūrpolis“ pristatys minėto Švedijos centro kuruojamus menininkus Maria Hallberg, Ingela Svensson, Martena Carlsson ir Eriką Larsa Wahlberga, kuris be eksponuojamų didžiulių objektų Meno kiemo dirbtuvėse su E.Balsio menų gimnazijos mokiniais kurs įsivaizduojamo miesto maketą. Na, o kaip jūs įsivaizduojate švedų meną ir koks jis yra iš tiesų? Eskilstunos centro direktorius, šios parodos kuratorius Kenneth Astrom parinko pagrindines meno sritis kuriomis domisi švedų kūrėjai: video – fotografiją, tapybą, grafiką – grafiti ir objektus – instaliacijas. Menininkai – viduriniosios kartos atstovai paroda pasirinkdami pavadinimą „Skirtumai – mūsų laikmečio refleksijos“ tiria juos supančią visuomenę ir, be abejo, šiuos potyrius atspindi savo darbuose. Agresija, susvetimėjimas, anonimiškumas, griežta autonomija, dėl švediškojo socializmo taisyklių ir normų atsiradusio noro priešintis per instinktų apnuoginimą ir estetinės kalbos suprimityvinimą, tiesmukumą... Tai galėtų būtų svertai kuriais lietuviai galėtų pasverti skirtingomis technikomis ir skirtingose meno sferose kuriančių autorių kūrinius. Stebint svetimšalių meno pristatymus Lietuvoje dažnam iškyla klausimai – kurie dvasingesni, kurie gilesni, labiausi intriguoja, labiau profesionalūs? Jie ar mes? Galų gale kokios tos skandinaviškos tendencijos.

Atsakymai į klausimus gruodžio 11 d. 18 val.

Parodą pristatys Eskilstunos šiuolaikinio meno centro direktorius Kenneth Astrom ir „Kultūrpolio“ direktorius Ignas Kazakevičius.

Daugiau apie Eskilstunos meno centrą >>

Daugiau apie Lietuvos menininkų parodą Eskilstunoje >>

Daugiau informacijos:
Ignas Kazakevičius, KKKC „Kultūrpolis“ direktorius
+370 612 42131,
www.kulturpolis.lt     

Atgal Komentarai