„Vidinė muzika”: virš kasdienybės

Įsibėgėjęs ruduo – puikus laikas jausmingų romansų vakarui. Intymios muzikos koncertą „Vidinė muzika” spalio 19 d., penktadienį, 18.30 val. jaukioje Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė dovanos Olga Šardt (Žorova, sopranas) ir Tamara Prokopovič (fortepijonas). Šįkart dėmesys skiriamas gražiausiems XVIII–XX a. kompozitorių klasikiniams romansams. Atlikėjų tikslas – pozityviai įkvėpti koncerto publiką, pakylėti žmones virš buities ir kasdienybės.

Olga_Zorova

Olga Šardt (Žorova). KKS archyvo nuotr.

„Gyvename tokiais laikais, kai veiksmo greitis dažnai pranoksta žmogaus galimybes, todėl, norint išgyventi, tiesiog būtina rasti būdus sustoti. Man toks būdas yra romansai”, – yra sakiusi aktorė Inga Jankauskaitė. Šis muzikos žanras gimė Rusijos imperijoje, pradininkais laikomi trys Aleksandrai: Aliabjevas, Varlamovas ir Guriliovas. Tai sentimentali dainuojamoji poezija, kuriai įtaką padarė ir čigonų kultūra.

Vėliau išsivystė ir kitokio tipo romansai. Gilių išgyvenimų pripildytas dainas kūrė garsūs kompozitoriai Michailas Glinka, Nikolajus Rimskis-Korsakovas, Sergejus Rachmaninovas, Aleksandras Vlasovas, Isaakas Dunajevskis ir kiti. Visų šių autorių kūrybą girdėsite koncerte „Vidinė muzika”. Tai dar ne viskas – programą papildys ir keletas pažįstamų lietuviškų dainų, kurias sukūrė Juozas Gruodis ir Algimantas Raudonikis.

„Man labai svarbu, ką spinduliuoja mano atliekama muzika, kokią nuotaiką ji skleidžia. Todėl renkuosi tokius kūrinius, kurie žmogų pakylėja virš jo buities ir kasdienybės, kurie įkvepia, suteikia vilties, ramybės, pripildo širdį džiugesio, suvirpina ją. Man labai svarbūs tekstai, todėl šios programos tekstai yra pozityvūs, praturtinantys į koncertą atėjusio žmogaus vidinį pasaulį, o mintis pripildantys šviesos”, – sako koncerto solistė Olga Šardt.

Operinio dainavimo aukštumų siekianti klaipėdietė O. Šardt baigė Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją, Gnesino valstybinį muzikos koledžą Maskvoje, tobulinosi Birmingemo konservatorijoje. Solistė yra daugelio konkursų prizininkė ir nugalėtoja. Ji dalyvauja ir televizijos projektuose – 2016 m. ji tapo projekto „Baltijos balsas” finalininke. Olga pati organizuoja savo solinius koncertus Lietuvoje, Europoje ir Izraelyje. Ji yra ne tik puiki solistė, bet ir šiltas žmogus, viską daranti su begaliniu nuoširdumu, todėl publika ją akimirksniu įsimyli, o jos atliekami kūriniai nepalieka abejingų.

Pianistė Tamara Prokopovič koncertuoja Lietuvoje ir už jos ribų, dalyvauja įvairiuose festivaliuose, konkursuose. Daug dėmesio skiria visuomeninei, metodinei, švietėjiškai veiklai. Atlikėja – Europos fortepijono pedagogų asociacijos narė. Daugiau kaip trisdešimtį metų ji dirbo Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje, kur mokė skambinti fortepijonu, dėstė fortepijono meno istoriją.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Parašykite komentarą