Nidos doktorantų mokykla „Nuogi paplūdimyje”: apie meninio tyrimo eksponavimą

2018 m. rugpjūčio 26 – rugsėjo 2 d. Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje jau šeštą kartą vyksta Nidos doktorantų mokyklos (NDM) intensyvūs kursai „Nakedonthe Beach” (liet. „Nuogi paplūdimyje”). Vienai savaitei iš vienuolikos pasaulio universitetų ir akademijų į Lietuvos pajūrį suvažiavę įvairių meno disciplinų doktorantai ir gerai pasaulyje žinomi dėstytojai aptars meninio tyrimo eksponavimo klausimus.

Nakedonthebeach

Arno Anskaičio nuotr.

Vizualiojo, performatyvaus ir medijų meno, dizaino, architektūros ir dailės istorijos doktorantūros bei podoktorantūrinių studijų studentams skirtą programą VDA Nidos meno kolonija pradėjo 2012 m. Nidos doktorantų mokyklą kartu rengia keturi universitetai: Aalto universiteto Meno, dizaino ir architektūros mokykla (Aalto ARTS), Helsinkio menų universiteto dailės akademija, Londono menų universitetas ir Vilniaus dailės akademija.

Šių metų intensyvūs kursai žaismingu pavadinimu „Nakedonthe Beach. Onthe Exposition of Artistic Research” (liet. „Nuogi paplūdimyje. Apie meninio tyrimo eksponavimą”) bandys rasti atsakymus į klausimus, kokiais būdais galima išeksponuoti (angl. expose) meninį tyrimą, kad jis būtų aktualus skirtingoms auditorijoms – menininkams, teoretikams, kuratoriams ir plačiajai auditorijai? Kaip pristatyti meninio tyrimo rezultatus (ir procesus), kad jie neprarastų nei tyrimo, nei meninės praktikos bruožų? Kaip turėtų atrodyti meninio tyrimo paroda ar performansas? Ar paroda yra vienintelis tokios praktikos pristatymo formatas? Kaip publikuoti parodą, išeksponuoti straipsnį?

Šeštojoje Nidos doktorantų mokykloje pranešimus skaito ir individualias konsultacijas doktorantams teikia aštuoni dėstytojai, tarp kurių yra tokios meninio tyrimo žvaigždės kaip MaHKU Utrechto universiteto dekanas, knygos „The Pleasure of Research” autorius ir Tyrimų paviljono Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje kuratorius profesorius Henkas Slageris, meniniam tyrimui skirto žurnalo „Journal of Artistic Research” steigėjas ir redaktorius, menininkas ir tyrėjas dr. Michaelis Schwabas, menininkė, architektė, erdvės dizainerė ir Prahos kvadrienalės kuratorė, Aucklando universiteto architektūros mokyklos ir Aalto universiteto profesorė Dorita Hannah ir Helsinkio menų universiteto dailės akademijos doktorantūros programos vadovas, menininkas ir tyrėjas dr. prof. Mika Elo. Šių metų temą pasiūlė ir kursus kartu su NDM taryba kuravo doc. dr. Vytautas Michelkevičius.

Doktorantai klausys pranešimų, dalyvaus diskusijose, pristatys savo meninius tyrimus Nidos meno kolonijos erdvėse, miške, Nidos kapinėse ir kitose netradicinėse erdvėse. Taip pat vyks Nidos meno kolonijos rezidencijų programos atvirų studijų renginys, kurio metu kūrinius pristatys Arnas Anskaitis, Heidi Axelsen & Hugo Moline, Stephen Bain, Jenna Rossi-Camus ir Gabi Schillig.

Nidos doktorantų mokykla yra laipsnio nesuteikianti akademinė VDA Nidos meno kolonijos programa, kuri susideda iš intensyvių vasaros kursų ir doktorantų rezidencijų. Šios mokyklos tikslas – naujas žinias generuoti už įprastų mokymosi modelio ribų bei tapti patrauklia Europos akademines meno institucijas sujungiančia alternatyva trečiosios pakopos studentams.

Daugiau apie kursus ir programą – čia

VDA Nidos meno kolonijos informacija

Parašykite komentarą