VDA Nidos meno kolonijos rezidentų veiklos: nuo pamokų gimnazijoje iki „Info taško” gatvėje

Kovo 31 d., penktadienį, 18 val. Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijoje (E. A. Jonušo g. 3, Nida) pastarąjį mėnesį rezidavę menininkai Liza Baliasnaja (LT/BE) ir Sidney Barnes (UK/BE) pristatys Nidoje sukurtą šokio performansą su akrobatiniais elementais „Figūros”.

Saulius_Leonavicius

Sauliaus Leonavičiaus instaliacija „Info taškas”. Organizatorių archyvo nuotr.

Mėnesio trukmės rezidencijoje šiuolaikinio šokio šokėjai Liza Baliasnaja ir Sidney Barnes tyrinėjo įvairias kūrybines praktikas, paremtas tarpusavio ryšiais. Kūrybinėms paieškoms menininkai pasitelkė italų filosofo Mario Perniola knygą „The sex appeal of the inorganic” (liet. „Neorganinis seksualumas”), porinius lindihopo ir salsos šokius, Jemeno tradicinių šokių žingsnelius, akrojogą, nagrinėjo net planetų užtemimus ir reklamą. Projektas sujungia lėlių teatrą, dramos spektaklį ir postmodernų šokį, elektroninę muziką bei poeziją. Svarbiausi sumanymo atspirties taškai, vystant kūrinio raišką ‒ kūrybinė partnerystė, duetinis darbas ir fizinio kontakto transformacija iš atskirų kūnų į vieningą.

Iki balandžio 9 d. Nidoje, Taikos gatvės pradžioje, laikinoje projektų erdvėje, veikia Sauliaus Leonavičiaus instaliacija „Info taškas”. Saulius Leonavičius yra tarpsritinis menininkas, šiuo metu studijuojantis meno doktorantūrą Vilniaus dailės akademijoje. Menininkas domisi diskursyvia ir fizine intervencija į meno kūrinio tapatybę bei meno lauko ideologiją. Tai Saulius atlieka aproprijuodamas meno kūrinius ir viešas erdves, panaudodamas legitimacijos tvarkas ir taisykles, nusakančias meno objekto status quo. Šio Nidos meno kolonijos kuruojamo projekto pagrindinėje Neringos gatvėje globėjas ‒ Andrius Tamaliūnas.

VDA Nidos meno kolonija tęsia bendradarbiavimą su Neringos gimnazija ir Neringos meno mokykla. Edukacinio projekto „Kaleidoskopas: dizainas ir fikcija” NMK rezidentai veda edukacinius užsiėmimus, tiriančius dizaino ir techonologijų įtaką visuomenei, jos vertybėms. Kūrėjai, dirbantys skirtingomis medijomis, plečia moksleivių kultūrinį akiratį, padeda ugdyti komunikacinius ir meninius įgūdžius, skatina kūrybiškumą, bendruomeniškumą. Pirmasis užsiėmimas vyko kovo viduryje. Menininkė Marianna Maruyama (US/IT) Neringos gimnazijos mokiniams vedė kūrybinį užsiėmimą „Gebėjimas išrinkti vardą”. Su mokiniais Marianna diskutavo apie tai, ką reiškia suteikti vardą, o ką būti bevardžiu? Kodėl meno kūriniai turi pavadinimus ir kaip jie atsiranda? Kodėl reikėtų susikurti sau naują vardą? Marianna supažindino su menininkų ir kitų profesijų pseudonimo naudojimo istorinėmis tradicijomis ir jų atsiradimo priežastimis.

Projektus iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Vilniaus dailės akademija. Partneriai ‒ Neringos gimnazija, Neringos meno mokykla.

Parašykite komentarą