Šokio premjeroje vaikams – istorijos apie pamirštas ir nežinomas princeses

„Kai man pradurs ausis, būsiu gražiausia mergaitė klasėje ir manęs norės visi berniukai”, – išrėžia aštuonmetė Meda, paklausta, kodėl taip nori įsiverti auskarus. Mus, suaugusiuosius, kartais šokiruoja tokie vaikų pasisakymai ir kyla klausimas, kas formuoja tokias mergaičių vertybes.

Pamirstu_ir_nezinomu_princesiu_istorijos_Foto_Vytautas_Petrikas1

Šokio teatro „PADI DAPI Fish” spektaklis „Pamirštų ir nežinomų princesių istorijos”. Vytauto Petriko nuotr.

 Vienas akivaizdžių šaltinių – masinė kultūra, kurioje „princesės” – tai it lėlės padažytos ir aprengtos manekenės, dainininkės ir t. t. Aukodamos savo individualumą ir unikalumą, mergaitės pasirenka tik princesių išvaizdą, prabangias karietas ir rūmuose gyvenančius princus, o į sukurtus idealus nepanašiosios tampa patyčių objektais arba atstumtosiomis.

Šokio teatro „PADI DAPI Fish” choreografės, šokėjos Ingos Kuznecovos premjera meta iššūkį populiariosios kultūros primetamiems įvaizdžiams ir ieško būdų, kaip kiekvienai mergaitei atrasti savo išskirtinius „princesiškus” bruožus, juos mylėti bei puoselėti, kurti vertingus ir pagarbius santykius su kitais žmonėmis. Perkeldamos realias gyvenimiškas situacijas į princesių pasaulį, šokėjos pasakoja apie kiekvienoje iš mūsų glūdinčią nepakartojamą princesę.

Šiuolaikinio šokio spektaklio „Pamirštų ir nežinomų princesių istorijos” idėja gimė perskaičius įkvepiančią Philippe Lechmermeier rašytą bei Rebecca Dautremer iliustruotą knygą „Princesės. Pamirštos ir nežinomos”, kuri įrodo, kad šalia Pelenės ar Ledo Karalienės gyvena ir princesės Kaprizina, Amnezija, Opapapupa bei daugelis kitų nepelnytai pamirštų princesių.

„Šis spektaklis labai nuoširdus ir gyvas, nes šokėjos į personažus sudėjo savo vaikystės idealus, patirtis ir taip sukūrė įtikinamus ir nenuspėjamus princesių charakterius bei žaismingą atmosferą. Tikiu, kad kiekviena mergaitė, o taip pat ir mama, atpažins spektaklyje savo pamirštą vidinę princesę, kuri karstosi po medžius, skaito enciklopedijas ar žaidžia futbolą”, – premjeros kūrimo akimirkomis dalinosi spektaklio choreografė Inga Kuznecova.

Princesių vaidmenis spektaklyje kuria Aušra Krasauskaitė, Eiva Dobilaitė, Sigita Juraškaitė ir Laura Geraščenko, kompozitorius – Kristijonas Lučinskas, kostiumų kūrėja – Lina Andriukonė. Spektaklis skirtas 5 – 10 m. vaikams.

Klaipėdoje premjera vyks lapkričio 13 d. ir gruodžio 3 d., 12 val. Klaipėdos „Kultūros fabrike”, Bangų g. 5A.

Parašykite komentarą