Nidoje per Rasas – simpoziumas apie skaitmeninio įžeminimo apeigas

Birželio 20-24 d. VDA Nidos meno kolonijoje 8-asis interformato simpoziumas suburs per 50 menininkų, filosofų, mokslininkų, muzikantų, tradicijų ir papročių tyrinėtojų ir praktikų. Simpoziumo metu dalyviai bus kviečiami kritiškai apmąstyti prigimtiškumo sampratas dabartyje bei savitai perkurti tradicinius žinojimus per skaitmeninio įžeminimo apeigas.

Andrej_Vasilenkoo

Menininkės Linos Lapelytės performansas „Veiksmas paralelėms“, 7-asis interformato simpoziumas, 2017 m. Andrej Vasilenko nuotr.

Neatsitiktinai pasirinktas metas, kai naktys trumpiausios, o dienos ilgiausios, taip pat leis programos dalyviams patirti tradicinius ritualus, organizuojamus Neringos bendruomenės ir svečių.

Pavadinimas pirmiausiai atsirado angliškai „Rites & Terrabytes”, o skaitmeninio įžeminimo apeigos yra jo interpretacija lietuviškai. Jis nurodo susiklosčiusią nevienareikšmišką situaciją, kuomet vis labiau jaučiame arba trokštame jausti ryšį su senaisiais ritualais („rites”) ir praktikomis. Visa tai vyksta komunikacinių technologijų persmelktame „postšiuolaikybės” pasaulyje. Kitaip tariant, kad sutaikytume įsivaizduojamas archajiškų apeigų bei papročių visatas ir visur esančius skaitmeninių duomenų terabaitus, reikia tvirto „įsišaknijimo” ir „įžeminimo” („terra”) išlikusiose vietinėse kultūrose ar kokiame nors iš naujo sukonstruotame „prigimtiškume”.

Simpoziume ir Rasų šventime bus galima dalyvauti ir nuotoliniu būdu, nes dalis renginių bus transliuojami per Nidos meno kolonijos „Facebook” puslapį.Taip pat, pasinaudojant specialiomis 360 laipsnių videografijos technologijomis, bus galima skaitmeniniu būdu įsilieti į žemiškus ritualus.

Programoje paskaitas keis menininkų kūrinių pristatymai ir performansai, garso menininkų ir muzikantų koncertai, eksperimentai su maistu ir gėrimais, bendravimai su augalais bei mišku ir menininkų kuruoti pasivaikščiojimai.

Dalyviai: Audrius Beinorius (LT), Kevin Bartoli (RYBN, FR), Eglė Minelgaitė-Beinorienė (LT), Kristin Bergaust ir Elin Mar Vister (NO), Yvonne Billimore (SCO), Eva Bubla (HU) ir Lilli Tölp (EE), Zane Cerpina ir Stahl Stenslie (LV, NO), Eglė Česnakavičiūtė (Obelija, LT), Adrian Demleitner (CH), Vilius Dranseika (LT), Vytenis Eitminavičius (SKELDOS, LT), Marius Grosbahs (LV/LT) ir Ieva Bertašiūtė-Grosbaha (LT), Dougald Hine (UK/SE), Elizabeth Hudson (SCO), Jurga Jonutytė (LT), Dovydas Korba (LT), Gareth Kennedy (IE), Mari Keski-Korsu (FI), Anders Kreuger (BE/SE/LT), Žilvinas Landzbergas (LT), Gwenn-Aël Lynn (USA-FR), Obelija (LT), Robert Niziński (Księżyc, PL) ir Paweł Romańczuk (PL), Naomi Pearce (UK), Špela Petrič (SLO), Pony Express (AUS), Jussi Salminen (FI), Sumugan Sivanesan ir Tessa Zettel (AUS), Erica Scourti (GR/UK), Kristen J. Sollée (US), Audrius Šimkūnas (SALA, LT), Sam Trotman (SCO), Daina Zalāne (Lauska, LV), Małgorzata Żurada (PL).

Kuratoriai: Andrew Gryf Paterson (SCO/FI/LV), Vytautas Michelkevičius (LT), Jurijus Dobriakovas (LT) ir Jogintė Bučinskaitė (LT).

VDA Nidos meno kolonija kartu su partneriais ir dalyviais kviečia į Nidą kartu švęsti Rasas (Krešes*) trumpiausiomis metų naktimis su diskusijų bei šiuolaikinio meno ir muzikos programa.

Daugiau apie simpoziumą.

Simpoziumą organizuoja VŠĮ MENE bendradarbiaujant su VDA Nidos meno kolonija ir Inter-PAGAN tinklu. Rėmėjai ir partneriai: LR kultūros ministerija, Kultūros taryba, Nidos kultūros ir informacijos centras „Agila” ir „Dundulis”.

*Krešės – prūsiškas vasaros saulėgrįžos pavadinimas, susijęs su augmenijos vešėjimu

Parašykite komentarą